Faaliyetler
- Ana Sayfa
- Demirci Hakkında
- Faaliyetler
GELİN UÇTU KAYALIKLARI TABİAT ANITI PROJESİ
Belediye Başkanımız Erkan Kara, Demirci'nin doğal güzelliklerinin daha da ortaya çıkması, şehrin doğa turizmi ile büyümesi için büyük bir projeye imza atacak.
Başkanımız Erkan Kara koordinasyonunda Demirci Belediyesi talebi ile gelin uçtu kayalıklarının doğal güzelliklerinin ve ekosistemini korumak amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parkla Manisa İl Şube Müdürlüğünce çalışma başlatıldı.
Bin 730 rakımda bulunan gelin uçtu kayalıklarının tabiat anıtı olarak tescillenmesi, alanın biyolojik çeşitliliğinin ve jeolojik yapısının korunması hedeflenerek çalışmalara hız verildi.
![](/images/editorimages/gelin uçtu kayalıkları.jpeg)
ASFALT PLENTİ ÇOK YAKINDA İLÇEMİZİN HİZMETİNDE
Demirci Belediyesinin bünyesinde bulunan ve yıllardır kullanılmayarak atıl vaziyette bekleyen asfalt plenti Başkan Erkan Kara’nın talimatı ile yeniden Demirci’ye hizmet vermeye başlayacak.
Menderes bulvarı belediye şantiyesinde bulunan yıllardır kullanılmayan asfalt plenti Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bakım ve onarım çalışması yapılıyor.
![](/images/editorimages/manisa_demirci_asfalt_plenti_4.jpeg)
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ
![](/images/editorimages/3- DEMİRCİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ ( 2021 Yılı Aralık Ayından Hizmet Vermeye Başladı ).JPG)
Belediyemiz olarak enerji giderlerini sıfırlmak, belediyemize gelir sağlamak amacıyla Güneş Enerji Santralini 2021 yılı Aralık ayında tamamlayarak hizmete sunduk.
DEMİRCİ BELEDİYESİ GALERİCİLER SİTESİ
![](/images/editorimages/2- DEMİRCİ GALERİCİLER SİTESİ-1 ( Galerici Esnafımızı Tek Bir Yerde Topladık. İlçemiz Sanayisine Değer Veren Yatırımı Kazandırdık ).JPG)
Galerici esnafı tek bir noktada toplandı, galerici esnafına satış işyeri, ayrıca tamirhane servis işyerleri yapıldı.
İsmail Özdağlar Sanayi sitesinde 5 Bin 300 metrekare alana yapılan Galericiler Sitesinde, galeri işyerleri, tamirhane, araç servis işyerleri ve sosyal donatı alanları yer alıyor.
YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
![](/images/editorimages/6- DEMİRCİ YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU-2 ( Gençlerimiz ve Çocuklarımız Yüzme Öğreniyor ).JPG)
Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Belediyemiz işbirliği ile ilçemize tam donanımlı yarı olimpik yüzme havuzu yaparak hizmete sunduk.
2021 yılı Ağustos ayında hizmet vermeye başlayan Yarı Olimik Yüze Havuzunda bugüne kadar 3 Bin 500 kişi yüzme öğrendi.
SARIÇAYIR DOĞA AKİTİVİTELERİ VE MİLLİ BİLİNÇ KAMP MERKEZİ ( İZCİ KAMPI )
Türkiye İzcilik Federasyonunca Demirci'de her yıl "Demirci Akıncıları Milli Bilinç Kampı" düzenleniyor.
![](/images/editorimages/manisada-demirci-akincilari-7nci-milli-bilinc-kampi-basladi.jpg)