Kaplıcalar


Demirci Belediyesi Hisar Kaplıcaları Termal Tesis ve Apart Otelleri

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

Kaplıcamızda 20 adet 80 yatak kapasiteli apart otel, günü birlik tesisler ve bu tesislerimizde iki adet 9.00x9.00x1,50 ebatlarında havuz, göbek taşı, sauna, saatlik banyoları ve dinlenme salonu bulunmaktadır.

60M2 lik apartlarımız 7 günlük olarak verilmekte olup 7 günlük ücreti 250.00 TL dir. Boş apart olursa 1 günlük 100.00 TL dir. Yazlık tarifemiz 7 günlük 350.00 TL dir. Apartlarımızda sadece termal su banyo biriminde bulunur. Apartlarda kalan müşterilerimiz aynı zamanda ücretsiz olarak büyük havuzlardan kadın ve erkekler gününde yararlanabilirler.


Kaplıca Tedavisinde Kullanılacak Doğal Tedavi Unsurları

KAPLICA SUYU: 2208,995 mg/L toplam mineralizasyona sahip, çıkış sıcaklığı 48  C olan termomineralli su.

ENDİKASYONLARI: Anılan kaynak toplam mineralizasyonu 2208,995 mg/L sahip, sodyum bikarbonatlı, florürlü ve arsenikli miks formda kaynak çıkış sıcaklığı 48 C olan termomineralli sudur. Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının miyozit, tendinit, travma, fibromiyaliji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Kaynağın 0,9 mg/L arsenik içermesi nedeni ile suyun inhalasyon amacıyla veya içme kürleri şeklinde kullanımı uygun değildir.

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ