Etkinliklerimiz

Kurtuluş Günü Etkinlikleri; İlçemizde 30 Ağustos günleri kutlanan kurtuluş günü etkinliklerine her yıl devam edilmektedir. Gündüz resmi protokolün katıldığı etkiliklerin yanında, geceleri fener alayı bando gösterisi, havai fişek gösterisi ve açık hava halk konserleri düzenlenmektedir. Sosyal Aktivitelerimizden. Daha önceden tespit edilen ailelere gıda yardımında bulunulmaktadır.

Demircide Süper Amatör kümede mücadele eden Demirci Spor Demirci Belediye Spor olarak mücadelesine devam etmektedir. Demirci Belediye Spor bünyesinde bulunan Tekvando şubesi Manisa”da önemli başarılara imza atmıştır.

Türkiye Şampiyonasında ilimizi bazı kilolarda temsil edecektir. Demirci Belediye Spor bünyesinde bulunan faaliyet ve branşlarımızı çeşitlendirme hedeflerimiz arasındadır. İlçe girişlerinde yeşil kuşak oluşturulmaya devam edilmektedir.

Öğretmenler günü, Engelliler Haftası, Kadınlar günü gibi önemli gün ve haftalarda çeşitli etkinlikler Belediyemiz tarafından düzenlenmeye devam edilmektedir. 

İlçemizde bulunan Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulunun mezuniyet şenlikleri Belediyemiz tarafından 1 hafta süren coşkulu etkinlikler ile yapılmaktadır. 

İlçemiz Hükümet Konağı konağı arkasına Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile yapılan tenism kortlarında her yıl ulusal tenis turnuvaları düzenlemektedir. 

Türkiye Oryantiring Federasyonunca ilçemizde oluşturulan Oryantiring haritası kapsamında her yıl ulusal yarışlar organize edilmektedir.