Haberler

DEMİRCİ'DE OKUL SPORLARI TENİS TURNUVASI BAŞLADI

23 Mart 2024 Cumartesi

Demirci'de 17 ilden 115 sporcunun katıldığı okul sporları gençler tenis grup müsabakaları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Demirci'de düzenlenen okul sporları gençler tenis grup müsabakalarında 11 erkek, 12 kız olmak üzere 23 takım katılıyor.

Demirci tenis kortlarında gerçekleşecek ve 4 gün sürecek olan okul sporları gençler tenis grup müsabakalarında Konya, Adıyaman, Mardin, Kütahya, İstanbul, Kayseri, Bursa gibi 17 ilden sporcular katılıyor.

Turnuva öncesi Demirci tenis kortlarında düzenlenen törende konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Demirci Kaymakamı Adem Kaya " Eğitimin, halının ve sporun başkenti Demirci'de yeni bir ulusal tenis turnuvasına ev sahipliği yapıyoruz. 3 gün sürecek olan turnuvada tüm takımlara başarılar diliyorum. İlçemize gelen sporcularımız her defasında güçlenen spor altyapımızda turnuvalar yaparken, şehrimizi tarih ve kültürel olarak ta tanıtma imkanı buluyoruz "dedi.

Kütahya'dan turnuvaya katıla sporcu Nazlı Uluten" 5 kişilik takımımız ile müsabakalarda yer alıyoruz. Demirci'ye ilk defa geliyoruz. Spor altyapısı çok güzel. 3 gün sürecek müsabakalarda iyi bir derece almayı hedefliyoruz" dedi.

365

Tüm Haberler