Haberler

CUMHURİYETİN 100. YILI BÜYÜKLER SONBAHAR TENİS TURNUVASI BAŞLADI

14 Kasım 2023 Salı

Demirci'de Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Sonbahar Büyükler Tenis “ turnuvası başladı.

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Akıncılar Tenis Kulübü organizasyonunda düzenlenen “ Cumhuriyetin 100. Yılı Büyükler Sonbahar Tenis Turnuvasına 16 ilden 50 sporcu katılıyor.

Turnuva organizasyonuna Demirci Kaymakamlığı, Demirci Belediyesi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü de destek veriyor.

4 gün sürecek ve 4 kategoride yapılacak olan turnuva Demirci Kaymakamlığı arkasında bulunan tenis kortlarında gerçekleştirilecek.  

Tenis turnuvası öncesinde gerçekleştirilen açılış törenine Demirci Kaymakamı Adem Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Çetinkaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz, Akıncılar Tenis Kulübü Başkanı Gökhan Yer, sporcular ve antrenörler katıldı. 

Cumhuriyetin 100. Yılı Büyükler Sonbahar Tenis Turnuvası açılış töreninde konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Demirci Kaymakamı Adem Kaya Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılına şahitlik ettiğimiz için çok gururluyuz. Demirci milli mücadele döneminde Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı, Demirci Akıncıları müfrezesi ile düşmana karşı amansız bir mücadele verdi. Turnuvalarımıza destek veren Belediye Başkanımız Selami Selçuk ve Demirci Belediyesine çok teşekkür ediyorum. İlçemizde yapılacak her türlü spor turnuvasını kurumlarımızla işbirliği içerisinde yapıyoruz. Turnuvaya katılan sporcularımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvaya Mersin’den katılan tenis sporcusu Nil Derice 7 yıldır tenis oynuyorum. Organizasyon ve kortlar çok güzel. Cumhuriyetin 100. Yılı Sonbahar Tenis turnuvasında hedefim şampiyon olmak. Cumhuriyetimizin 100. Yılında böyle turnuvada yer almak mutluluk verici” dedi.

Cumhuriyetin 100. Yılı Büyükler Sonbahar Tenis Turnuvası öncesinde Kaymakam Adem Kaya tarafından katılımcılara belge takdimi yapıldı. 

553

Tüm Haberler