Haberler

GÜVELİ BARAJINDA SULAMA HATTI DÖŞEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

8 Eylül 2023 Cuma

Demirci’nin merkezinden kırsalına her alanda yatırımlar sürerken, yapımı tamamlanan ve su tutan Güveli Barajında arazilere su akışının sağlanması için boru hattı döşemesi başlatıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Güveli Mahallesine 690 Bin metreküp su depolama kapasiteli, 1000 dekar araziyi sulayacak olanm barajın sulama hattı döşeme çalışmalarına başlandı. 

Güveli barajının tam karşısına yüklenici firma tarafından kurulan şantiyede boruların kaynaklama işleminin yanında, iş makineleri ile toprak kazma çalışması yapılıyor. 

7 Kilometre su hattı döşemesinin yapılacağı Güveli Barajında çalışmanın tamamlanması ile birlikte çiftçiler arazilerinde baraj suyunu tarım üretimi için kullanmaya başlayacak. 

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Şehrimizin gelecek yıllarına hizmet verecek baraj ve gölet yatırımları devam ediyor. Yapımı tamamlanan Güveli Barajımız su tutmaya başlamıştı. Devlet Su İşleri tarafından yapılan ihale kapsamında Güveli Barajından çiftçilerimizin arazilerini sulamaları için sulama hattı döşemesi yüklenici firma tarafından yapılıyor. Sulama hattı döşemesi tamamlandığında yöredeki çiftçimiz arazilerine kadar gelecek hat ile barajın suyunda en iyi şekilde faydalanacaklar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetimiz dün olduğu gibi bugünde yarında çiftçimizin yanında olmaya devam edecek. Güveli Barajı sulama hattı döşeme çalışmaları ilçemize ve yöremize hayırlı olsun" dedi. 

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/cgzwnhrc234

733

Tüm Haberler