Haberler

DEMİRCİLİ GENÇ KAMPANYAYA EN BÜYÜK DESTEĞİ VERDİ

16 Ocak 2023 Pazartesi

Demirci'de 30 yaşındaki engelli genç Said Arslan, İlçedeki bir okulda öğrenim gören öğrenci için başlatılan mavi kapak kampanyasına 50 Bin mavi kapak bağışı yaptı.

Hacı Hamza mahallesinde ikamet eden Said Arslan, yıllardan beri süre gelen mavi kapak toplama alışkanlığı bulunuyor.

Evindeki depoda eşi Arzu Arslan ile birlikte mavi kapak biriktiren Said Arslan, 75. Yıl Âlime Paşa Ortaokulunda öğrenim gören bir öğrenciye akülü tekerlekli sandalye temini için ilçe genelinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün de destekleri ile başlatılan mavi kapak toplama kampanyasına katıldı.

Demirci Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisinde de yer alan Said Arslan, içerisinde 50 Bin mavi kapağın bulunduğu 5 çuvalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

İlçe genelinde okullarda, yurt ve spor tesislerinde de mavi kapak toplama kutuları konularak öğrencilerin ve gençlerinde kampanyaya destek vermesi sağlandı.

Said Arslan yaptığı açıklamada “ İlçemizde 75. Yıl Alime Paşa Ortaokulunda okuyan bir kardeşimize akülü tekerleklikle sandalye temini için kampanyayı duydum. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yetkililerden bilgi aldım. Bende bir engelliyim. Bende bir alışkanlık mavi kapak toplamak. Bu tür kampanyalara ara ara destek veriyorum. Yaklaşık 7 aydır evimin deposunda eşim ile birlikte biriktirdiğimiz 50 Bin adet kapağı kampanyada kullanılması için bağışladım. Her bir kapak bir engelli vatandaş için çok önemli. Dileğim en kısa sürede akülü sandalyesine ulaşması “dedi.

1456

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ