Haberler

ÇEVRECİ GENÇLER, TEKNOFEST 2022'DE

30 Temmuz 2022 Cumartesi

Demirci Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022 TEKNOFEST Finali için Ordu'da yarışmaya katıldı. 

Demirci Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022 TEKNOFEST yarışması Tarım Teknolojileri kategorisinde ‘Çilek Tarlasında Çevre Dostu, Isıtıcılı Biyoplastik Örtü’ isimli proje ile katılıyor.

Demirci Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'Çevreci Gençler' takımı olarak, 2022 Teknofest yarışması Tarım Teknolojileri kategorisinden finale kalan 'Çilek Tarlasında Isıtıcılı Biyoplastik Örtü' isimli projesi ile yarışıyor. 

Yapılan projede ; Çilek bitkisini, güneş panelinden aldığı enerji ile toprak altından ısıtarak don kaynaklı ürün kaybını önlemeyi aynı zamanda peynir altı suyu kullanarak biyoplastik örtü ile suni gübre ve petrol türevi plastik kullanımını azaltarak ekosistemi korumayı hedefliyor.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından açılan standa proje sunumu gün boyu devam ederken, Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenciler ve vatandaşlar da ilgi ile takip ediyorlar. 

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, TEKNOFEST 2022 için Ordu'da bulunan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine ve öğretmenlerine sonsuz başarılar diledi. 

888

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ