Haberler

ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN OKUL BAHÇELERİNE ESTETİK DOKUNUŞ

13 Kasım 2021 Cumartesi

Demirci'de " Okulların Güzellik Elçileri " ismini verdikleri grupları ile 4 üniversite öğrencisi belediyenin de destekleri ile ilçedeki okulların bahçelerinde çiçek dikiyor, okul duvarlarına resimler çizerek eşsiz bir görünüme kavuşturuyorlar.

Demirci'de Eğitim Fakültesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçedeki okulların bahçelerini çiçekler dikiyor, okul duvarlarını rengarenk çiçek, ağaç ve gökkuşağı gibi resimlerle süslüyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Demirci Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinden 4 öğretmen adayı " Topluma Hizmet Uygulamaları " ile kendi aralarında kurdukları " Okulların Güzellik Elçileri " grubu ile ilçedeki okulların bahçelerini ve duvarlarını kendi imkanları ve belediyenin de destekleri ile güzel bir görünüme kavuşturuyorlar.

Tamamen gönüllülük esasına göre yürütülen çalışmada Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri Buket Ak, Ümmühan Güldalı, Duygu Gürsoy ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Ayşe Öztürk ilk çalışmalarını ilçe merkezindeki Abdurrahman Şerefbey Anaokulunda yaptılar.

Öğretmen adayları okul bahçesinde çiçek dikecek alanları hazırlayarak renk renk çiçekleri toprakla buluşturdular.

Çiçek dikiminin ardından okul duvarlarını çiçek, ağaç, gökkuşağı gibi figürler çizerek boyadılar.

Okula gelen öğrencilerde yapılan çalışmaları yerinde görerek boyama yapan öğretmen adayları ile sohbet ettiler.

Öğretmen adayları ilçe merkezinin yanı sıra Demirci Belediyesinin de destekleri ile kırsal mahallelerdeki okullarda çalışmalar yapacak.

Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Buket Ak yaptığı açıklamada " Demirci Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilgiler öğretmenliği öğrencileri olarak ilçede okullarda bahçelerde çiçek dikimi ve okul duvarlarında süsleme çalışmaları yaptık. İlk olarak Abdurrahman Şerefbey Anaokulunda başladık. Hem belediye desteği hemde kendi imkanlarımıza yaptığımız bu çalışmalarda ana hedefimiz, çevre duyarlılığı ve farkındalık için yapmaktayız" dedi.

Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Ümmühan Güldalı ise " Okul bahçemizdeki çiçek dikimimizin ardından okul girişi duvarlarına öğrencilerimize estetik duyarlılığın artması için çiçek, ağaç ve gökkuşağı gibi motifler çizerek renklendirdik. Öğrencilerin okullarına geldiklerinde bu resimleri görerek daha enerjik olmalarını ve derslerine neşeli girmelerini sağlayacaktır.Bu etkinliklerimizin yanı sıra köy okullarında kütüphane, bahçe düzenlemesi, oyuncak, bot gibi ürünler ile ilgili de çalışmaları belediyemiz ve vatandaşlarımızın desteği ile yapmayı sürdürmek istiyoruz " dedi.

Okul öğrencilerinden Çağan Batu Yıldırım da okul duvarlarını süsleyen okulların güzellik elçilerini izledi onlarla sohbet etti.

Çağan Batu Yıldırım " Okulun bahçesine çiçek diktiler, okul duvarlarına boyadılar mutluyum teşekkür ederim " dedi.

Okul Müdürü Oğuz Özkahraman ise, Eğitim Fakültesi öğrencileri ve belediyenin yaptığı projeyle okulumuzu seçtikleri için teşekkür ederiz. Okul bahçemiz güzel bir görünüme kavuştu" dedi.

677

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ