Haberler

AFET SİMÜLASYON TIRI DEMİRCİ'Yİ BİLGİLENDİRDİ

14 Eylül 2021 Salı

Türkiye'de AFAD tarafından afet ve depremlere önceden hazırlık için gezen afet simülasyon tırı Demirci'de de vatandaşları bilgilendirdi.

13 Eylül Pazartesi günü Demirci Çereşe meydanına kurulan tır gün boyu vatandaşlara ve öğrencilere depremlerde ve olası afetlerde neler yapılması gerektiğine dair sunum yaptı.

AFAD Yetkilileri afet simülasyon tırını ziyaret eden vatandaşlara ve öğrencilere de broşür vererek bilgilenmelerini sağladı.

Ayrıca deprem simülasyon tırında sunuma katılanlara birebir yapay deprem sarsıntısı uygulanarak deprem anında vatandaşların neler yapabileceği de anlatılıyor.

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta afet simülasyon tırını ziyaret ederek, AFAD yetkilileri ile görüştü deprem sunum programına öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte katıldı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, AFAD'ın verdiği bu hizmet deprem anında bizlerin neler yapabileceğini önceden öğretiyor. Deprem hayatımızın bir gerçeği. Olası bir deprem anında neler yapabileceğimizi öğrenirsek hiç şüphesiz faydası olacaktır. Allah ülkemizi deprem ver afetlerden korusun "dedi.

Afet simülasyon tırı Eylül ayında Manisa Merkez olmak üzere 17 ilçede deprem bilgilendirme çalışmalarını sürdürecek.

506

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ