Haberler

DEMİRCİ TARIM ÜRÜNLERİ MERKEZİ

10 Eylül 2021 Cuma

Demirci'nin merkezinden kırsalına her alanda yatırım ve hizmet sürerken, İlçede tarım üretimi yapan çiftçi ve üretici için " Demirci Tarım Ürünleri Merkezi " yapımına başlandı.

Üreticilerimizin ve alıcıların tek bir çatı altında toplanmasının hedeflendiği yeni yatırım Zafer Kalkınma Ajansına sunulan projenin onaylanması ile star aldı.

Demirci Kaymakamlığı, Demirci Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığının yer aldığı " Demirci Tarım Ürünleri Merkezi " projesinde binanın kurulacağı alanda çalışmaları hızla sürüyor.

Demirci Belediyesi de inşaat çalışmalarına destek verirken, iş makineleri de alanda tesviye ve düzenlemesi hızla sürdürülüyor.

Yatırım için arsa Demirci Belediyesince verilirken, 800 Bin Lira'da nakdi destek sunacak.

7000 metrekare açık alana kurulacak olan Tarım Ürünleri Merkezinde, 2 Bin metrekarede kapalı alan yer alacak.

" Demirci Tarım Ürünleri Merkezinde " başta kiraz alımı, yaş meyve ve sebze alımı için kullanılacak.

Kiraz alımı için sezonda ilçeye gelen firmalar " Demirci Tarım Ürünleri Merkezinde " üreticilerin ürünlerini alacak.

Tarım ürünleri merkezinde ayrıca meyve paketleme tesisi de hizmet verecek.

Demirci Tarım Ürünleri Merkezinde ayrıca kafeterya, toplantı salonu bay bayan personel odaları soyunma wc / duş alanları da yer alacak.

Tarım ürünleri merkezinin Demirci tarımında devrim yaratacak bir yatırım olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Selami Selçuk, Demirci'yi oluşturan, yöneten tüm kurumlar taşın altına elini koydu. Demirci'mizin ufkunu açacak olan bu yatırım Zafer Kalkınma Ajansında da destek alıyor. Demirci'de üretilen ürünlerin sınıflandırılması, boylanması, kabukların çıkartılması ve paketlenmesi dahil ilçe tarımına hizmet verecek. Çiftçimiz dalından ürününü sattığı zaman düşük katma değer elde etmekte. Fakat bu tesis ile birlikte ürünü daha iyi katma değer elde edecek. Demirci'de tarımı 2. kademeye taşımayı hedefliyoruz. Tarım ürünleri merkezi yaş meyve sebze alımı içinde kullanılacak. Kiraz noktasında ciddi ihtiyacımız vardı. Bu ihtiyaç ortadan kalkmış olacak. Üretime kadın eli değecek. Kurulacak Kadın Kooperatifi yer alacak. Kaymakamlık, Belediyemiz, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ziraat Odası ve İlçe Tarım Müdürlüğü destekleri ile projede paydaşız. 500 Bin Lira nakit ödememizi yaptık. İlerleyen dönemde 300 Bin lira daha ödeme yapacağız. Demirci'mize, çiftçimize ve üreticimize hayırlı olsun "dedi.

1068

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ