Haberler

VEKALET İLE KURBAN BAĞIŞINDA DEMİRCİ REKORA KOŞUYOR

18 Temmuz 2021 Pazar

Her yıl kurban bayramında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından alınan vekalet kurban bağışına bu yıl yoğun ilgi gösteriliyor.

20 Temmuz Salı günü idrak edeceğimiz mübarek kurban bayramı öncesinde çarşı pazarda hareketlilik kendini göstermeye başlarken, kurban pazarlarında alışverişler tüm hızıyla sürüyor.

Vekalet ile kurban kesmek isteyenler için Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından il ve ilçe müftülüklerinde başvurular alınmaya devam ediliyor.

Demircili vatandaşlarda vekalet kurban bağışında yine üzerine düşeni yapıyor. 

DEMİRCİ'DE DE KURBAN BAĞIŞINDA ARTIŞ VAR

Türkiye Diyanet Vakfı Demirci Şubesince 2019 yılında İlçemizden 160, 2020 yılında 260 Vekalet Yoluyla Kurban bağışı alınırken 2021 yılında ise Kurban bayramına 2 gün kala vekalet yoluyla Kurban bağış sayısı şu an itibariyle 280'e ulaştı.

Vekalet ile kesilen kurbanlar yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahibi ailelere Diyanet İşleri Başkanlığınca ulaştırılıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kesilecek Kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlar son arife günü 19 Temmuz Pazartesi saat 17.00 ye kadar İlçe Müftülüğüne başvurularını yapabilirler.  

Demirci'de 2020 yılında vekalet kurban bağışında bulunanların sayısı 260 olmuştu. 

Türkiye Diyanet Vakfı 2021 yılı vekalet yoluyla Kurban kesim yurtiçi bedeli 1125 lira, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı

522

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ