Haberler

81 İLDEN SPORCULAR DEMİRCİ'YE AKIN EDECEK

4 Temmuz 2021 Pazar

Yaz spor turizminin önemli merkezlerinden biri haline gelmeyi hedefleyen Demirci'de Temmuz ve Ağustos aylarında ulusal ve uluslararası etkinlikler gerçekleşecek. 

Türkiye Oryantiring Federasyonunca 5 - 11 Temmuz tarihleri arasında Sarıçayır Doğa Sporları ve Milli Bilinç Kamp Merkezi alanında Türkiye'nin farklı illerinden gelecek olan sporcular kam yapacak. 

12 - 14 Temmuz tarihlerinde ise Türkiye'nin farklı illerinden gelecek olan 500 doğa sporcusu Uzun, Orta ve Kısa mesafelerde Oryantiring yarışmalarına katılacak. 

Yapılacak olan oryantiring yarışmalarına şu ana kadar Türkiye Oryantiring Federasyonuna 445 sporcunun başvuru yaptığı öğrenildi. 

Diğer yandan 9 Temmuz'da seçmelerin başlayacağı, 17 Temmuz'da sona erecek olan  Türkiye Tenis Büyükler Yaz Kupası turnuvasına da şu ana 82 sporcunun başvuru yaptığını ve Demirci'deki otellerden yerlerini kiraladıkları öğrenildi. 

Temmuz ayının son ulusal organizasyonu ise 26 - 30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Engelliler Tenis Şampiyonası Demirci'de yapılacak. 

AĞUSTOS AYINDA YABANCI ÜLKELERDEN SPORCULAR GELECEK

Türkiye Oryantiring Federasyonunun uluslararası etkinlik takvimine göre Demirci'de 21 - 30 Ağustos tarihlerinde yabancı ülkelerden doğa sporcuları ilçede yapılacak olan uzun, orta ve kısa mesafedeki yarışmalara katılacak. 

Uluslararası oryantiring yarışması öncesinde 8 - 15 Ağustos tarihlerinde Demirci bir kez daha ulusal kampa ev sahipliği yapacak. 

DEMİRCİ YAZ SPOR TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK

Belediye Başkanı Selami Selçuk, İlçemizi sporun ve sporcunun merkezi yapmak için gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temmuz ayında hem tenis hemde oryantiring faaliyetlerine ev sahipliği yapacağız. Ağustos ayında ise uluslararası oryantiring yarışmaları ilçemizde yapılacak. Hedefimiz Demirci'yi Türkiye'de sportif faaliyetlerin yapılabileceği bir cazibe merkezi haline getirmek " dedi. 

ASPOR Televizyonuda Demirci'de yapılacak olan ulusal ve uluslararası tenis ve oryantiring etkinliklerine ana haber bülteninde yer verdi. 

Haberi izlemek için tıklayınız ; https://www.youtube.com/watch?v=Dqtzr6pesWY

761

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ