Haberler

TÜRKİYE'NİN İLK SABİT HEDEF PARKURU DEMİRCİ'DE KURULACAK

6 Haziran 2021 Pazar

Sarıçayır Doğa Aktiviteleri ve Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi çalışmaları kapsamında sarıçayır mesire alanında kapsamlı düzenleme çalışmaları başladı. 

Demirci Belediyesinin projesi olan, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sarıçayır Doğa Aktiviteleri ve Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi projesi Demirci Kaymakamlığı, Türkiye Oryantiring Federasyonu ile işbirliği içerisinde sürdürülüyor. 

Sarıçayır mesire alanına yapılacak olan restorant için önümüzdeki günlerde ihalesi ve ardından da yapım çalışmalarına başlanacak. 

Diğer yandan Sarıçayır girişine " Sarıçayır Doğa Sporları ve Mili Billinç Kamp Merkezi " yazılı giriş kapısı ve tabelası yapılarak hizmete sunuldu. 

Sarıçayır piknik alanına ise " Demirci Akıncıları " logolu Sarıçayır totem dekoratif tabela hazırlanarak hizmete sunuldu. 

Ayrıca Temmuz ayında Türkiye Tenis Federasyonu ve Türkiye Oryantiring Federasyonunca belirlenecek tarihlerde Türkiye geneli ve Uluslararası yarışma etkinlikleri yapılacak. 

Oryantiring çalışmaları kapsamında da " Türkiye'nin İlk Sabit Hedef Parkuru " Demirci'ye kurulacak. 

SPORCULAR, GENÇLER VE ÇOCUKLAR İÇİN YENİ DÜZENLEMELER YAPILACAK.

Sarıçayır Doğa Sporları ve Milli Bilinç Kamp Merkezi alanına çalışmalar kapsamında önümüzdeki günlerde Survivor macera parkurları, piknik masaları, çocuk oyun gruplarının kurulumu yapılacak. 

DEMİRCİ'MİZİ CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ

Yapılan çalışmaların Demirci'nin geleceğine hizmet vereceğini ifade Belediye Başkanı Selami Selçuk, Sarıçayır Doğa Aktiviteleri ve Milli Bilinç Kampı Turizm Merkezi projesi kapsamında İlçemizde güzel çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Paintball sahasını hizmete sunduk. Sarıçayır alanında kapsamlı çalışmalar yapılıyor. Hedefimiz Demirci'mizi tertemiz doğasında doğal güzelliklerini öne çıkararak İlçemizi doğa sporlarının merkezi yapmak " dedi. 

1204

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ