Haberler

DEMİRCİ ORMANLARINA GELİR GETİRİCİ FİDANLAR DİKİLİYOR

3 Mayıs 2021 Pazartesi

Demirci'de kadınlar, orman alanlarında, başta hünnap olmak üzere gelir getirici ağaç türlerini toprakla buluşturuyor.

Demirci'de, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara gelir getirmesi amacıyla orman arazilerinin ağaçlandırılması çalışması devam ediyor. Bölgede yaşayan 110 kadın, belirlenen alanlarda hünnap ve badem gibi gelir getirici ağaç türlerini dikimini gerçekleştiriyor.

Günün büyük bölümünü dağlarda çalışarak geçiren kadınlar, evlerinin bütçesine katkı sağlıyor.

Demirci Orman İşletme Müdürü Tayfun Doğan, geçen yıl 131 bin 450 fidanı toprakla buluşturduklarını, bu sene ise 25 hektar sahayı ağaçlandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Ağaçlandırma faaliyetlerinde gelir getirici türlere öncelik verdiklerine dikkati çeken Doğan, "Bu yıl Demirci'ye özgü olan hünnabın 3 hektarlık ormanlık araziye dikimleri yapıldı. Ayrıca 5 hektar alana da lavanta dikimi gerçekleştirilecek. Hedefimiz yörede lavanta üretimini de desteklemek. Ağaçlandırma çalışmasında yöredeki kadınlardan destek alıyoruz. Onlar da bu şekilde para kazanıyorlar." dedi.

Aile bütçelerine katkı sağladıkları için mutlu olduklarını dile getiren Hülya Korkmaz, "Sabah çalışacağımız araziye orman işletmenin servisi ile geliyoruz, öğle sonuna kadar fidan dikiyoruz. Başka günlerde ise diktiğimiz fidanların bakımlarını yapıyoruz." diye konuştu.

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, Devletimiz milletimizin ve çiftçimizin her türlü imkandan yararlanması adına çalışmalarını sürdürüyor. İlçemizin ormanlık arazilerine dikilen fidanlar yarın yine üreticimize gelir olarak yansıyacak. Orman İşletme Müdürlüğümüze çalışmalarında başarılar diliyorum. Çiftçimize ve üreticimize bol bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum "dedi.

854

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ