Haberler

KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR, GECEYE DİKKAT !!!

16 Mart 2021 Salı

Demirci'de kar yağışı etkili olurken, dağ yolunda aracıyla mahsur kalan aile jandarma ve belediye arama kurtarma ekiplerince kurtarıldı.

Demirci ilçesinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olurken, ilçe merkezinde zaman zaman dolu yağışı etkili oluyor.

Demirci - Simav karayolu 1470 rakımlı Akçakertik mevkiinde kar yağışı ile kısa sürede beyaza bürünürken, ulaşımda da aksamalar meydana geldi.

Kar yağışı ile sis hadisesinin de etkili olduğu bölgede sıcaklıklar eksi 5 dereceye kadar düştü.

Demirci - Simav karayolunda yolda mahsur kalan aile jandarma ve demirci belediyesi arama kurtarma ekiplerince kurtarıldı.

Araçta mahsur kalan aile jandarma ekiplerine araçlarına alınırken, Demirci Belediyesi arama kurtarma aracıyla ailenin aracı çekilerek mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.

Bursa'dan geldiklerini söyleyen Halil Öztaş" Kar yağışı sebebiyle Akçakertik mevkiinde aracımızla mahsur kaldık. Sağ olsun hem jandarma ve hem de Demirci Belediyesi ekipleri bizi kurtarmaya geldi. Devletimiz varolsun "dedi.

Demirci ve Simav Karayolları ekiplerince 2 Greyder ve 2 kar küreme kamyonu ile yolda kar temizleme çalışması yaparken, bir yandanda yolun buz tutmaması içinde tuzlama çalışması yürütülüyor.

Kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı Akçakertik mevkiinde 20 santimetreyi aştı, kar yağışının yüksek kesimlerde gece saatlerinde sıcakların düşmesi ile birlikte buzlama olabileceğini ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları belirtildi.

Yetkililer ayrıca kar yağışı dolayısı ile, Demirci - Simav karayolunu kullanacak vatandaşların kar lastiği ve çekme halatı ile yola çıkmaları noktasında uyarıda bulunuldu.

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " İlçe merkezinde olası bir kar yağışına karşı 20 kişilik ekip, 2 Greyder ve 3 tuzlama aracını hazır beklettiklerini belirtti.

1955

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ