Haberler

15 NOKTADAN, 45 KAMERA DEMİRCİ'Yİ İZLEYECEK

25 Nisan 2018 Çarşamba

Demirci'de ilçe merkezi ana cadde ve kavşaklarına mobese kamera sistemi ve ilçe girişlerine plaka tanıma sistemi kurulumuna başlandı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yaklaşık bir aydır Demirci merkezde mobese kurulumu için çalışmalar yapılıyor. Yaklaşık bir ay önce mobese kameralarının takılacağı direk montajları tamamlanmıştı. Şimdi de kamera kurulumunun tamamlanmasının ardından ilçe girişine plaka tanıma sistemlerinin montajına başlandı. 

Mobese kamera sisteminin kurulması ile birlikte meydana gelen kaza, hırsızlık gibi vakaların daha hızlı çözüme kavuşması sağlanacak. 

Öte yandan ilçenin giriş noktalarına kurulan plaka tanıma sistemi ile de hız ihlali yapan araçların tespit edilmesi, kırmızı ışık ihlallerinin tespiti, ters yönde giden araçların tespiti, kayıp veya çalıntı araçların lokasyondan geçtiği anda alarm verilip bulunabilmesi sağlanacak.

Yatırımın maliyetinin 1 Milyon (Trilyon) olduğu belirtilirken, 15 ayrı noktadan gece görüşünün de net olduğu 45 kamera sisteminin çalışacağı belirtildi.

1919

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ