Ulaşım


Günlük ulaşımını başta İzmir olmak üzere Salihli, Manisa, Akhisar, Balıkesir, Sındırgı ve Simav üzerinden sağlamaktadır.

Sayılan bu merkezlere günlük olarak özel firmalar tarifeli seferler düzenlemektedir. Özel araçları ile Demirci’ye gelmek isteyenler için bu merkezlerin dışında Ankara – İzmir E 23 karayolu üzerinden Uşak, Abide, Simav yolu ile Uşak’tan 2 saatte Demirci’ye ulaşılabilir. Bir başka yol Kütahya, Gediz, Simav üzerinden 180 km’dir. Kütahya, Tavşanlı, Emet ilçeleri üzerinden de aşağı yukarı aynı zamanda Demirci’ye ulaşmak mümkündür. İzmir – İstanbul güzergahında Bursa üzerinden 225 km yol alarak Demirci’ye Orhaneli, Harmancık, Dağardı, Simav karayolu bağlantısı ile ulaşmak mümkündür. Bursa – Eskişehir yolundan İnegöl, Domaniç, Emet, Simav yolu ile yaklaşık 200 km. sonra Demirci’ye ulaşılmaktadır.

Güney Marmara’dan Demirci’ye ulaşmak isteyenler için 140 km. uzunluğunda bir yol ile Balıkesir, Bigadiç, Sındırgı yol kavşağında Çaygören barajı üzerinden Sındırgı-Simav yolu ile Demirci’ye ulaşılır. Tamamı asfalt ve karayolu olan bu yollar aynı zamanda harika manzaraları ile gerçekten görülmeye değer özelliklere sahiptir. Sındırgı üzerinden 60 km. ile Demirci’ye ulaşan bir başka yol daha bulunmaktadır. Ancak yolun fiziki ve geometrik standartlarının yeterli hale getirilmesi gerekmektedir. Ankara – İzmir E 23 karayolunda Selindi yol kavşağından itibaren ve Selendi üzerinden asfalt karayolu ile 76 km. lik bir yolculukla Demirci’ye ulaşmak mümkündür. Demirci İlçesi’nin Manisa’ya uzaklığı 158 Km. dir.

Demirci'ye ulaşım için Halıkent Otobüs Firması İletişim Numaraları  ; Demirci Merkez: 0 236 462 18 77 - Demirci Otogar: 0 236 462 00 10

Halıkent Otobüs Firması Web ; https://www.halikent.com.tr/