Haberler

2 OKULUMUZ, SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN OKUL OLUYOR

10 Nisan 2018 Salı

Milli Eğitim Bakanlığı, Demirci'de 2 eğitim kurumumuzu sınavla girilebilen okul olmasına karar verdi.

İlçemiz Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı itibariyle sınavla öğrenci alınacak. 

Bu bağlamda Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'ne 90 öğrenci, Anadolu İmam Hatip Lisesine ise 60 öğrenci sınavla alınacak. 

Bu kararla Manisa'da 7 ilçede 27 Lise'de sınavla okullara öğrenci alınacak. 

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar yaptığı açıklamada " Demirci'mize okullarımıza sınavla öğrenci alınması amacıyla yürüttüğümüz girişimlerde netice aldık. Ankara ziyaretlerimiz meyvesini verdi. Bu noktada bizlere destek veren Milletvekillerimize ve bürokratlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Demircimize hayırlı olsun" dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Demirci'mizde 2 lisemize sınavla öğrenci alımı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı. Bunun için Manisa'yı seferber eden ilçe teşkilatımıza, Demircimizin bu problemini sahiplenen Manisa İl Teşkilatımıza ve Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Eğitim kenti Demirci gün geçtikçe daha da gelişmeye devam ediyor. Demircimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum "dedi.

2955

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ