Haberler

BİN 540 DEKAR ARAZİ, BU BARAJLA HAYAT BULACAK

20 Mart 2018 Salı

Yatırımlar şehri Demirci'de baraj ve gölet yatırımları aralıksız sürüyor, Kılavuzlar Sulama barajı Bin 540 dekar arazi sulanacak.

Demircinin sulu tarımda ekonomisini güçlendirmesi amacıyla yapılan yatırımlar kapsamında Ayvaalan ve Durhasan sulama barajlarında su seviyeleri yüzde yüz doluluk oranına yaklaşırken, diğer bir baraj yatırımı olan Kılavuzlar Sulama barajında 2018 yılında su tutmaya başlayacak.

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, Kılavuzlar mahallesi ziyaretinde baraj şantiyesine giderek alanda incelemelerde bulundu.

Kılavuzlar Barajı inşaat firması bu sezon içerisinde dolgu savak beton imalatı, dolgu işlemleri ve sulama sisteminin montajını yapacak.

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Ayvaalan ve Durhasan barajlarında su seviyeleri yükseldi. Kılavuzlar Sulama barajımızda inşallah 2018 yılında tamamlanarak hizmete girecek. Bir buçuk milyon metreküp su kapasiteli kılavuzlar barajımız Bin 540 dekar araziyi sulayacak. Bu yaz sezonda Ayvaalan ve Durhasan barajlarından çiftçilerimiz sulama sisteminden faydalanabilecekler. Barajlarımız ve sulama göletlerimiz birer tamamlanıyor. Demirci sulu tarımda kalkınan bir ilçe yolunda ilerliyor" dedi.

2273

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ