Haberler

170 YILLIK TARİH DEVRİLDİ.

20 Şubat 2018 Salı

Demirci Meslek Yüksek Okulu bahçesinde bulunan yaklaşık 2 asıra tanıklık eden çınar yapraklı akçaağaç devrildi.

Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksek Okulu bahçesinde bulunan çapı 198 santimetre , boyu 23 metre uzunluğunda olan tahmini yaşı 170 yıl olarak belirlenen çınar yapraklı Akçaağaç nedeni belirlenemeyen bir şekilde okul bahçesine devrildi.

Ağacın devrildiği esnada öğrencilerinde derste olması ve okul bahçesinde kimse olmaması büyük bir faciayı önledi. Ağacın devrildiği esnada okula kitap standı açmak için gelen bir aracın üzerine ağaç dallarının düşmesi üzerine maddi hasar oluştu.

Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. İsmail Taşlı yaptığı açıklamada " Ağacımız 170 yıllık. Bünyemizde bulunan Ormancılık bölümü tarafından geçtiğimiz yıl ağacımızın türünü, yaşını ve çapını belirleyen bir çalışma yaparak künyesini oluşturmuştuk. Ağacımız yılların yorgunluğuna dayanamadı ve maalesef sabah saatlerinde devrildi. Çok şükür o saatte öğrencilerimiz dersteydi " dedi.

3932

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ