Haberler

DEVLET HASTANESİNDE BİR YILDA 147 BİN HASTA ?

12 Ocak 2018 Cuma

Demirci Devlet Hastanesinde 2017 yılında muayene ve ameliyat sayıları açıklanırken, devlet hastanesinde Demircinin yanı sıra çevre ilçelerden de gelen çok sayıda hasta tedavi edildi.

Demirci Devlet Hastanesi 2017 yılında acil servisi ve tüm branş doktorları ile Demirci'ye ve çevre ilçelerden gelen hastalara anında cevap vererek, 1 yılda devlet hastanesinde 146 BİN 927 hastayı tedavi etti.  

Demirci Devlet Hastanesine Demirci merkez ve mahallelerinin yanı sıra Köprübaşı, Selendi ve Gördes'ten de çok sayıda hastanın tedavisi yapıldı.

Devlet hastanesinde bir yılda yatarak 2 BİN 584 hasta tedavisi yapılırken, başta Üroloji, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz,Göz Hastalıkları ve Kadın Hastalıklarında bir yılda 2 BİN ameliyat gerçekleştirildi.

Demirci Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Diş Polikliniğinde 4 Diş doktoru görev yaparken, 2017 yılında 18 BİN 690 hastanın da tedavi edildiği belirtildi. 

Demirci Devlet Hastanesinde şu anda 13 Uzman hekim görev yaparken, yaklaşık 15 gün içerisinde Ortopedi ve Kadın Hastalıkları Uzman doktorları da göreve başlaması ile birlikte uzman hekim sayısı 15'e çıkacak.

DEMİRCİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ak Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar yaptığı açıklamada " Demirci Devlet Hastanemiz bünyesinde yer aldığı tüm branşları ile vatandaşımıza hizmet sunmaktadır. 2017 yılında 150 BİN'e yakın hastamız hastanemizde en iyi şartlarda tedavilerini oldular. Hastanemizin gelişmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede yeni bir 112 Acil Servis İstasyonu talebinde bulunduk. Diğer yandan Nisan ayında İlçemiz 112 Acil Servisinde hizmet vermek üzere yeni bir ambulansımız daha hizmete giriyor "dedi.

DOKTORLARIMIZA VE SAĞLIK PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise yaptığı açıklama da " Demirci Devlet Hastanemiz 2017 yılında tüm imkanları ile vatandaşımıza en güzel sağlık hizmetini sundu. Bir yılda 2 Bin ameliyat ve 150 BİN'e yakın hastaya bakan doktorlarımıza ve sağlık personelimize çok teşekkür ediyorum. Devlet Hastanemize Demirci merkez ve mahallelerinin yanı çevre ilçelerden de vatandaşlar tedavi olmak için müracaat geldi. İnşallah Ocak ayı içerisinde geçtiğimiz günlerde atanan Kadın Doğum Uzmanı ve Ortopedi Doktorumuzda görevlerine başlayacaklar. Biz karanlığa küfretmedik, Demircimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Demirci Devlet Hastanesinde şu anda, 2 Dahiliye Uzmanı, 2 Genel Cerrahi Uzmanı, 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı, 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı, 1 Fizik Tedavi Uzmanı,1 Üroloji Uzmanı, 2 Anestezi Uzmanı, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı, 1 Fizyoterapist, 1 Diyetisyen, 4 Diş Hekimi ve 10 Pratisyen Doktor ile hizmet vermektedir. 

2578

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ