Haberler

BÜYÜK YATIRIM'DA, İNŞAAT BAŞLIYOR

8 Ocak 2018 Pazartesi

Demirci'ye yapılacak olan yeni cezaevi ihalesinin ardından ihaleyi kazanan firma inşaat çalışmalarına başlıyor.

Demirci'ye uzun zaman kazandırılması için gayret gösterilen açık cezaevinin yapım ihalesi 6 Aralık 2017 Çarşamba günü Ankara Adalet Bakanlığında gerçekleşmişti.

İhale sürecinin tamamlanması ile birlikte inşaatı yapacak olan yüklenici firma cezaevinin yapılacağı arsada inceleme yapmak üzere Demirci'ye geldi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ile birlikte yüklenici firma yetkilileri arazi üzerinde inceleme yaparak, inşaat çalışmaları içinde planlama yaptılar.

Demirci'nin dev bir yatırımı daha kazandığını ifade eden Ak Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar " Yeni cezaevi yapımı için ihale süreci tamamlandı. İhaleyi kazanan firmanın en kısa sürede şantiye sahasını kurarak çalışmalara start verecek. Yapılan bu yatırımın tamamlanması ile birlikte ilçemize ekonomik anlamda büyük katkı sunacak "dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise yaptığı açıklamada " Demirci'ye dev bir yatırım daha başlıyor.  Yeni cezaevinin inşat ihalesini kazanan yüklenici firma yetkilileri ile cezaevi arsası üzerinde inceleme yaptık.  Belediye olarak arsa üzerinde yapılması gerek tüm çalışmaları tamamladık. Yapılacak olan çalışmalar içinde görüş alışverişinde bulunduk. Cezaevi inşaatının hava şartları müsaade ettiği süre içerisinde 500 günde tamamlanması hedefleniyor. Demircimize daha yeni yatırımlar kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha önce söylediğim gibi, bu yatırım ilçemize yeni yatırımların da önünü açacaktır" dedi.

3267

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ