Haberler

İSTANBUL HALI İHRACATÇILARI BİRLİĞİNDEN DEMİRCİ'YE ZİYARET

29 Haziran 2024 Cumartesi

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği heyeti Demirci'yi ziyaret ederek. İlçedeki halı firmaları ile bir araya geldi. 

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyelerinin ve İtkib Genel Sekreter Yardımcısının bulunduğu 21 kişilik bir heyeti 28-29 Haziran cuma ve cumartesi günü "Yün Halı Üretiminin Son Kalesi" olarak adlandırılan Demirci'yi ziyaret ettiler. 

Heyet, Demirci programı kapsamında ilk olarak, Hükümet Konağı Kaymakamlık Toplantı Salonunda, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirdiler.

Toplantıda, geçen yıl CFE İstanbul Halı Fuarına 4 firma ile katılımcı olan Demirci Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, CFE 2025 Halı Fuarında 9 firma ile katılımcı olarak yer alacaklar. 

İHİB Fuar Komitesi Başkanı Mustafa Kayhan tarafından, sektör temsilcisi üyelerine fuar hakkında birliğin çalışmaları hakkında bilgilendirme ve değerlendirme yaptı.

İtkib Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Zengin'de, Ticaret Bakanlığının yurt içi ve yurt dışı fuarlar ve ihracat adına yapılan yurt dışı B2B görüşmeleri için sağladığı destekler hakkında sunum yaptı.

Demirci Ticaret ve Sanayi Odası'da toplantı da, Birliğin Yönetim Kurulu Üyelerine, Demirci Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgilendirme yaparak, yerli ve yabancı yatırımcı firmaları Demirci'ye yönlendirmelerini konusunda destek istendi.

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği heyeti, Demirci Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kasım Kabak ve oda yönetimi eşliğinde ilçe de halı üretimi yapan firmaları da ziyaret ettiler. 

983

Tüm Haberler