Haberler

DEMİRCİ ŞANLI BAYRAĞIMIZ İLE MEYDANLARDAYDI

16 Temmuz 2022 Cumartesi

Demirci'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde yürüyüş ve anma programı düzenlendi.

İlçede ilk olarak Çereşe meydanından 15 Temmuz Demokrasi Meydanına kadar yaklaşık 3 km mesafede bayraklar ve mehteran eşliğinde yürüyüş düzenlendi. 

Yürüyüş öncesinde Belediye Başkanı Selami Selçuk, vatandaşlara bayrak hediye etti. 

15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Cumhuriyet Başsavcısı Betül Ilıca, Şehit Aileleri, Gaziler, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar, MHP İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz, İlçe Protokolü ve Vatandaşlar katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından programda Kuran-ı Kerim okundu. 

15 Temmuz'u anlatan  video ve sunumların yapıldığı program İlçe Müftülüğünce İlahiler, mehteran tarafından da gösteri yapıldı. 
Saat : 00.13’de Tüm Türkiye geneli ve Demirci’de de Sala okundu. 

Sala’nın ardından İlçe Müftülüğü Vaizi Muharrem Demir tarafından Şehitlerimiz için dua okundu.

Programda konuşan Belediye Başkanı Selami Selçuk, Kıyamete kadar bu toprakların Türk yurdu olduğunu bütün dünya'ya ilan ediyoruz. Ve her türlü bedeli de ödemeye razıyız. Bin yıldır bu topraklarda 1071 Malazgirt'ten bu yana. Kolay olmadı, büyük bedeller ödeyerek el edilmiş bir başarıdır. 100 yıl önce Kurtuluş savaşında düşmanın işgal altında tutamadığı birkaç ilçeden birisi olmanın hazzını da yaşıyoruz. Biz 15 Temmuz'da da bizden görünen ama yabancıların uşağı olan, belli güçler tarafından ülkemiz işgal edilmek istendiğinde, 100 yıl önce Atalarımızın nasıl direndiyse, hep beraber meydanlara indik. Devletimize ve Milletimize bağlılığımızı bildirdik " dedi. 

Demirci Kaymakamı Adem Kaya ise " Binlerce yıldır vatan topraklarımızda, aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan yapılmış, oyun üzerine oyunlar yaşanmıştır. Ülkeyi bölmeyi, parçalamayı amaçlayan namusumuza, şerefimize kast eden yeni bir planda 15 Temmuz 2016'da sahnelenmek istendi. 15 Temmuz gecesi ülkemizin huzuruna, bağımsızlığına ve milli iradesine karşı Fetullahçı Terör Örgütü ve işbirlikçileri tarafından hain bir darbe girişimi yapıldı. Bu hain darbe teşebbüsü sadece siyasi iradeye karşı ve devlete karşı değil bizim irademizi, bizi bi yapan değerlerimizi de elimizden almaya kalkan hain bir girişimdi. 6 yıl önce 15 Temmuz 2016'da bu hain alçak kalkışma aziz milletimizin azmi ve imanı sayesinde kurşunlara göğüsünü siper  ederek kahramanca püskürtüldü. Milletimiz  canı pahasına darbecilerin ve işbirlikçilerin planlarını alt üst ederek onların hain planlarını boşa çıkararak milli iradesini, namusunu ve şerefini kurtardı" dedi.

873

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ