Haberler

GÖRME ENGELLİ SPORCULAR DEMİRCİ'DE ÖĞRENCİLERLE FUTBOL MAÇI YAPTI

15 Mayıs 2022 Pazar

2021 sezonu Türkiye şampiyonu İzmir Çağdaş Görmeyenler spor kulübü futbolcuları Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi öğrencileri ile gösteri maçı yaptılar. 

10 - 16 Mayıs Engelliler haftası dolayısı ile Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi öğrencileri farkındalık yaratmak amacıyla İzmir Çağdaş Görmeyenler Spor kulübünü ilçeye davet ettiler. 

Demirci'ye gelen sporcular öğrencilerle halı sahada gösteri maçı yaptılar, maç sonunda okul bahçesine fidan diktiler. 
Sporcular gösteri maçı öncesi öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet ettiler. 

Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta İzmir Çağdaş Görmeyenler spor kulübü ekibi ile bir araya gelerek gösteri maçını, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri ve Öğrencilerle birlikte izledi. 

Görme engelli futbolcular Belediye Başkanı Selami Selçuk'a ziyaretinden dolayı teşekkür ettiler. 

Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Proje Sorumlusu Ahmet Karakaya  yaptığı açıklamada " 2019 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleme projelerine başvurduk. Okulumuzun projesi bakanlığımız tarafından onaylandı. " Yurt Dışında Futbol " ismini verdiğimiz projemizde çevre ilçelerde okuyan yurtta barınan öğrencileri okulumuzda misafir ederek, futbol turnuvası düzenledik. Şampiyon olan takımımız ile engelliler haftasında İzmir Çağdaş Görmeyenler Spor kulübü futbolcuları ile buluşturduk. Amacımız farkındalık yaratmak" dedi. 

Görme Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment Ekrem Davran ise " Görme engelliler furbolu 5'er kişilik takımlar halinde oynanıyor. Kaleciler engelsiz sporculardan oluşuyor. Geri kalan 4 oyuncu tamamen görme hissi olmayan oyuncular yer alıyor. Topta özel bir çıngırak sistemi var. Saha içinde 3 yönlendirici var. Sporcularımız ile Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesinden talep gelmesi üzerine hem okulumuzu hem öğrencilerimizi ziyaret ettik. Hep birlikte güzel bir gün geçiriyoruz. Okulumuzun projesine de destek vermiş olduk "dedi. 

428

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ