Haberler

BAŞKAN SELÇUK, VEFATININ 72. YILINDA RAHMETLE ANIYORUM

11 Mayıs 2022 Çarşamba

İstiklal harbinde Demirci Akıncıları müfrezesi ile düşmana karşı amansız mücadele veren Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı, ölümünün 72'inci yılında Belediye Başkanı Selami Selçuk tarafından, bir mesaj yayınlandı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Bugün İstiklal Harbinin kahraman Demirci Kaymakamı İbrahim Ethem Akıncı'nın vefatının 72. yıldönümü. 11 Mayıs 1950 tarihinde vefat eden Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı, Sındırgı'ya defnedilmişti. Bize şanlı bir tarih bırakan Demirci'nin ve Demirci Akıncılarının tarihe geçmesini sağlayan tarih yazan bir yiğitti.  Demircilileri çok seven ve Demirci'nin çok sevdiği bir insan olarak gönüllerde yaşamaya devam ediyor" dedi.

Demircililerin Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı'ya büyük sevgisi olduğunu söyleyen Başkan Selami Selçuk, Milli Mücadele döneminde ilçemizde görev yapan ve kurduğu Demirci Akıncıları teşkilatı ile düşmanı bozguna uğrattı. Büyük bir mücadele ruhu ile milli mücadelenin kazanılmasına destek verdi. Onun verdiği mücadeleyi bugün bizler gelecek nesillere aktarılması noktasında akademisyen, tarihçi ve yazarların Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı ile ilgili hazırladıkları her kıymetli esere değer vererek kitap haline getirmeye gayret ediyoruz. Hedefimiz onun verdiği mücadeleyi gelecek nesillerimizin en iyi şekilde bilmesidir. Bu vesile ile Milli Mücadele Kahramanımız Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı'yı rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

554

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ