Haberler

ÜNİVERSİTELER ARASI TENİS 1. LİG MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

29 Nisan 2022 Cuma

Demirci'de Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen tenis 1. lig müsabakası sona erdi.

Tenis 1. lig müsabakasında erkekler grubunda Boğaziçi Üniversitesi, kadınlarda ise İstanbul Teknik Üniversitesi süper lige yükselmeyi başardı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca Demirci Kaymakamlığı, Demirci Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile 7 Üniversitenin katılımıyla 5 gün süren tenis 1. lig müsabakaları tamamlandı.

72 sporcunun katıldığı müsabakalarda kadınlarda 7 takım, erkeklerde ise 6 takım yer aldı.

Müsabakaların sonunda kadınlarda 1. olan İstanbul Teknik Üniversitesi süper lige yükselirken, erkeklerde ise Boğaziçi üniversitesi 1. olarak süper lige yükseldi.

Maçların ardından turnuvaya katılan sporculara ve takımlara ödülleri ve katılımcı belgeleri Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz verdi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk sporculara ayrıca Demirci'nin yöresel ürünleri olan hünnap ve bademin yer adlığı hediye paketi vererek, katılımlarından dolayı üniversitelere teşekkür etti.

Kaymakam Adem Kaya ise " Katılan herkese tebrik ve teşekkür ediyorum. Bir daha turnuvalarda sizleri yeniden misafir etmek istiyoruz " dedi.

Süper lige yükselen Boğaziçi Üniversitesinden 3. sınıf öğrencisi takım kaptanı Ömer Cem Yılmaz" Bu sene burada muhteşem bir turnuva geçirdik. Bizim için unutulmaz bir müsabaka oldu. Hak ettiğimizi düşünüyorum.  Süper lige yükseldik mutluyuz" dedi.

Bozğaziçi üniversitesi kadınlar grubunda yer alan Alara Çelikyay ise " Bu yılda Demirci 1. ligde 2. olduk. Çok güzel bir yer Demirci. Beklediğimizin üstünde bir şekilde burada misafir edildik. Hedefimiz gelecek yıl süper lige yükselmek" dedi.

Sporcular Demirci'de misafir edilmekten mutlu olduklarını ifade ederlerken, Kaymakam Adem Kaya, Belediye Selami Selçuk'un yanı sıra müsabakalarda ise sponsor olan firmaların sahibi olan Altınyer A.Ş. sahibi Gökhan Yer ve Efe Kuruyemiş Sahibi Mehmet Demir'e teşekkür ettiler.

595

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ