Haberler

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KİRAZ ÜRETİCİSİNE DESTEK

25 Nisan 2022 Pazartesi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’nin en önemli gelir kaynaklarından biri olan kirazda üreticilerin sirke sineği ile doğal yollu mücadelesine desteğini arttırarak sürdürdü. 

Kanadı noktalı sirke sineği ile biyoteknik mücadele projesi kapsamında Demirci ilçesinde 1010 dekar alanda kullanılmak üzere 36 bin 704 şişe elma sirkesi dağıtımı gerçekleştirildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’de yapılan dağıtım töreni ile birlikte 1319 üreticinin 3245 dekar kiraz bahçesinde kullanılmak üzere tedarik ettiği 100 bin şişe elma sirkesinin dağıtımını noktaladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle kiraz üreticileri için hazırladığı ‘Kanadı Noktalı Sirke Sineği ile Biyoteknik Mücadele Projesi’ kapsamında Demirci ilçesine elma sirkeli pet şişe dağıtım töreni gerçekleştirdi. Demirci Otogarı’nda gerçekleşen törene Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Hayati İmrenlerli ve Nurullah Akgün, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gökmen Kaya, Demirci Tarım Orman Müdürü Faruk Şenyurt, Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya,  Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Gökhan Demir, Demirci Tarım Orman Müdürlüğü yetkilileri, mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı. Proje kapsamında 1010 dekar alanda kullanılmak üzere 36 bin 704 adet elma sirkeli pet şişe üreticilere teslim edildi.

 ‘Kırsalda Kalkınmayı Sağlamak İçin Çalışıyoruz’

Elma sirkesi dağıtım töreninde konuşan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Üretimde devamlılığın sağlanması için Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak biz de üzerimize düşen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Geçtiğimiz yılda aynı çalışmayı yapmıştık. Geçen yıl ki çalışmaların olumlu neticeler aldırdığı bildirilmişti. Bu doğrultuda sayıyı arttırdık. Bu çalışmaların tek bir amacı var. Kırsalda kalkınmayı sağlamak ve üreticilerimizin üretime devam etmesini sağlayabilmek, hayırlı uğurlu olsun. Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun” dedi.

Başkan Selçuk’tan Başkan Ergün’e Teşekkür

Yaşadığımız bu salgın süreci tarımın ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, “Büyükşehir Belediyemizin bu konuya duyarlı oluşu, bu doğal mücadeleye karşı yol gösterici olması, örnek olması bizler için oldukça faydalı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün bu konuya sahip çıkması önemli. Projeyi uygulayan ilgili ekiplerin emeğine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmalarından ardından kırsal mahallelerdeki üreticilere teslim edilmek üzere sirkeler mahalle muhtarlarına teslim edildi. 

711

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ