Haberler

ÜNİVERSİTELER ARASI 1. LİG TENİS MÜSABAKALARI BAŞLADI

25 Nisan 2022 Pazartesi

Demirci'de Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 1. lig tenis müsabakaları başladı.

Demirci son yıllarda tenis sporuna yaptığı yatırımlarla, Türkiye Şampiyonaları başta olmak üzere birçok turnuvaya da ev sahipliği yapıyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca Demirci Kaymakamlığı, Demirci Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile 7 Üniversitenin katılımıyla 5 gün sürecek olan 1. lig tenis müsabakaları başladı.

Müsabakaya İstanbul Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Atılım Üniversitesinden 73 tenis sporcusu katılıyor.

Müsabakalar Demirci Kaymakamlığı arkasında bulunan 4 adet tenis sahalarında yapılırken, kadınlarda 7 takım, erkeklerde ise 6 takım yer alacak.

Müsabakanın ilk maçı öncesinde Demirci Kaymakamı Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk sporcuları selamlayarak bir konuşma yaptılar.

Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Demirci Kaymakamı Adem Kaya " Demirci'de yaptığımız 5. büyük organizasyonumuz. Geçtiğimiz yıl Türkiye Yaz Kupası ve Tekerlekli Sandalye tenis turnuvalarını gerçekleştirdik. Demirci bir Milli Mücadele şehri ve halı kenti. Demirci'mizi sporun başkenti yapma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Teniste tesis ve alt yapı noktasında her geçen daha yenilerini yapıyoruz. Üniversiteler arası tenis 1. lig müsabakası da ilçemizde ilk kez düzenleniyor. Sporcularımıza başarılar diliyorum "dedi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Demirci'miz bir spor şehri olma yolunda ilerliyor. Tenis ve Oryantiringte geçtiğimiz yılda Türkiye'nin farklı illerinden yüzlerce sporcuyu ağırladık. İlk kez düzenleyeceğimiz üniversiteler arası 1. lig müsabakasını da ilk kez düzenliyoruz. İnşallah ilçemize gelen sporcularımızı da en iyi şekilde misafir edeceğiz. Gelecek yıllarda da ilçemizi tercih etmeniz bizleri mutlu edecektir. Tenis sporu ile ilgili Kaymakamlığımız işbirliği çalışıyoruz" dedi.

Boğaziçi Üniversitesinden Yağız Kuş ise " Bu sene üniversiteler liginde 3'üncü senem. Önceden Antalya'da bulundum. Manisa Demirci'de olmaktan mutluyum. Burada şampiyon olursak süper lige çıkacağız. Tesisleri gezme şansımız oldu. Önceden bir ön yargımız vardı. Tesisi ve misafirperverliği görünce kırıldı. Güzel bir şehirde tenis oynamak güzel " dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Dr. Peru Duygu Dumangöz, İstanbul Teknik Üniversitesinde Tenis Antrenörü olarak görev yapıyorum. Sporcularımız ile Demirci'deyiz. Gelmeden önce ön yargılarımız vardı. Küçük bir ilçede nasıl olur tenis derken çok güzel bir ambiyans ile karşılaştık. Ünilig kapsamında teniste Samsun ve Marmaris'te yer aldık. Demirci'de gördüklerimiz arasında en iyilerden olacak" dedi.

1003

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ