Haberler

DEMİRCİ'DE KANALİZASYON VE ATIKSU ARITMA TESİSİ TEMELİ ATILDI.

4 Mart 2022 Cuma

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, bir dizi ziyaret ve alt yapı yatırımının temelini atmak üzere Demirci'yi ziyaret etti. 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ilçe ziyaretinde ilk olarak Demirci Kaymakamlığını ziyaret etti. 

Demirci Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, AK Parti Manisa İl Başkan Vekili Cüneyt Kamal, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, AK Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar, MHP Demirci İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz, Meclis Üyeleri ve Muhtarlar tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, kaymakamlık girişinde Demirci Akıncıları köşesini ziyaret ederek, milli mücadele döneminden bugüne kalan tarihi eşyaları inceledi. 

Demirci Kaymakamı Adem Kaya'yı da makamında ziyaret eden Başkan Ergün, günün anısına  Milli Mücadele  Döneminde Manisa kitabını ve fincan takımı hediye etti. 

Başkan Ergün daha sonra AK Parti Demirci İlçe Başkanlığına geçerek AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar ve İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörlüğünde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Büyükşehir İlçe Koordinatörü Gökhan Demir'den çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, MHP Demirci İlçe Başkanlığına da giderek MHP İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz ve partililer ile bir araya geldi. 

Demirci Belediyesini de ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Belediye Başkanımız Selami Selçuk'u da makamında ziyaret etti. 

Belediye Başkanımız Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e, ilçeyi ziyareti anısına Demirci Halısı hediye etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'de, Başkanımız Selami Selçuk'a " Milli Mücadele Döneminde Manisa " kitap setini ve fincan takımı hediye etti. 

Demirci Akıncıları Derneği Başkanı Hüseyin Kıncı'da, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e ve Belediye Başkanımız Selami Selçuk'a " Demirci Akıncıları'nın " tanınması için verdikleri destekten dolayı ayyıldız motifli plaket takdim etti. 

Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmer Karakaya ise, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e Demirci'de yetişen yöresel ürünlerin yer aldığı hediye sepeti takdim etti.

Belediye Başkanımız Selami Selçuk, meclis salonunda da katılımcılara ilçede devam eden yatırım ve hizmetlerle ilgili sunum yaptı. 

KANALİZASYON VE ATIK SU ARITMA TESİSİ TEMELİ ATILDI.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Demirci programı kapsamında 238 milyon yatırım bedeli ile ilçeye kazandırılacak olan altyapı ve ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ile 750 bin metrekarelik kilit parke taş döşemesi ve 300 kilometre bordür ve oluk imalatının temel atma törenini gerçekleştirdi. 

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanımız Selami Selçuk “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile birlikte Demircimize ilçemize yapılacak yatırımı başlatıyoruz. Ben emeği geçen ve çaba sarf eden herkese teşekkür ediyorum. Demirci çevreye duyarlı bir şehirdir. Kendi çabalarımız ile amatörce yaptığımız arıtma tesislerimiz vardı ama zamanla iş görmez hale gelmişti. Devlet güzüyle, Büyükşehrin gücüyle bugün çok güzel bir yatırımı başlatıyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Demircililer yapılan yatırıma sahip çıkıyor” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ise “Bugün, Demirci’mizde tarihi bir an yaşıyoruz. Bu güzel ilçemizi deyim yerindeyse baştan aşağıya yenileyeceğiz. Yüzde 50’si SUKAP kapsamında hibe desteği ile ilçe merkezimizin 85 kilometre içme suyu şebekesini ve 80 kilometre kanalizasyon hattını değiştireceğiz. Bununla birlikte 4 adet içme suyu deposu ve atıksu arıtma tesisi inşa edeceğiz. Altyapının ardından 750 bin metrekarelik kilit parke taş döşemesi ile 300 kilometre bordür ve oluk imalatı gerçekleştirilecek” dedi.

“238 milyonluk tarihi bir yatırımı hayata geçiriyoruz”

Demirci’de tarihi bir ana tanıklık ettiklerine değinen Başkan Ergün, “Bugün Akıncılar şehri Demirci’mize ne kadar yatırım yapıyoruz, biliyor musunuz? Altyapı çalışması ve atıksu arıtma tesisine 95 milyon, üstyapıya da 143 milyon olmak üzere tam tamına 238 milyonluk bir yatırımı Demircimizde hayata geçiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

Düzenlenen temel atma törenine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Demirci Kaymakamı Adem Kaya, MHP MYK Üyesi Mehmet Ödevli, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, AK Parti İl Başkan Vekili Cüneyt Kamal, Ak Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar, MHP Demirci İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, İller Bankası İzmir Bölge Müdürlüğünü temsilen Mehtap Büyüknisan, Demirci Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Çiftçi, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Demircili vatandaşlar yer aldı.

MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

Demirci Kaymakamımız Adem Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Belediye Başkanımız Selami Selçuk, MHP MYK Üyesi Mehmet Ödevli, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar, MHP İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz, Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Çiftçi, İlçe merkezi ve kırsal mahallelerden gelen muhtarlar Gençlik Merkezi konferans salonunda toplantı gerçekleştirdi. 

976

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ