Haberler

MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN, PROTOKOL İMZALANDI

14 Ocak 2022 Cuma

İlçemizin cadde ve sokaklarında yapılacak olan doğalgaz boru hattı döşemesinden sonraki tamiratlar Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve Demirci Belediyemiz işbirliği içerisinde yapılacak.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile Belediye Başkanımız Selami Selçuk, doğalgaz genişleme bölgesi içerisinde olan Demirci ilçesinde, ilgili dağıtım firması tarafından yapılacak çalışmalar sonucunda zarar görecek zemin kaplamalarının tamiratları noktasında protokol imzaladı.

Protokol kapsamında Ayrıca ilçede yapılması gereken tamiratlar için tüm sözleşme bedeli artışları dahil 1/3'lük oran Demirci Belediyesi'nce, 2/3'lük oran ise Büyükşehir Belediyesi'nce karşılanacak.

Doğalgaz genişleme bölgesi içerisinde olan Demirci ilçesinde, ilgili dağıtım firması tarafından yapılacak olan iletim ve dağıtım hattı çalışmaları sonucunda zarar görecek zemin kaplamalarının tamiratlarının yapılması hususunda Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Demirci Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile Demirci Belediye Başkanımız Selami Selçuk'un imza altına aldığı protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi sorumluğunda bulunan ve ilgili doğalgaz dağıtım şirketi tarafından çalışma yapılan tüm cadde, sokak, bulvar vs. gibi alanlarda yapılması gereken tamiratlar Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Ayrıca ilçede yapılması gereken tamiratlar için tüm sözleşme bedeli artışları dahil 1/3'lük oran Demirci Belediyesi'nce, 2/3'lük oran ise Büyükşehir Belediyesi'nce karşılanacak.

YAPILACAK YATIRIMLAR DEMİRCİ'YE DEĞER KAZANDIRACAK

Protokolün hayırlı olmasını temenni eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, "Demirci'de altyapı, arıtma, kanalizasyon, içme suyu çalışmaları yapıldığı için bundan sonraki safhada Demirci'nin bütün üst döşemesi söz konusu. Bunun 3'te 1'ini Demirci Belediyesi üstlendi. 3'te 2'sini de Büyükşehir Belediyesi olarak bizler üstlendik. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk da, "Hayırlı uğurlu olsun. Başkanımıza bu konudaki anlayışından dolayı teşekkür ediyoruz. Yapılacak yatırım muhakkak Demircimize değer kazandıracaktır. İşbirliği içerisinde çalışmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

1689

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ