Haberler

ÖDEMELER BAŞLADI, ÜRETİCİMİZE HAYIRLI OLSUN

30 Aralık 2021 Perşembe

Kuraklık nedeniyle buğday, arpa, çavdar, yulaf, fritikale, nohut ve mercimek üretimi yapan ve verim kaybına uğrayan üreticilerimize kuraklık desteği ödemleri başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca desteklemeden yararlanacak ürünlerdeki verim kaybı oranları; meteorolojik veriler, TARSİM kayıtları ve İl/İlçe Hasar tespit Komisyonları kayıtları dikkate alınarak İl/İlçe Tahkim Komisyonları tarafından belirlendi.

Kuraklık Destek Ödemelerinden Kimler Yararlanacak

2021 yılında Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olarak kuru şartlarda hububat ve baklagil üretimi yapan ve iklimsel faktörlere bağlı olarak gerçekleşen yetersiz yağış nedeniyle Bakanlıkça belirlenen tarım havzalarında % 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere, bir defaya mahsus olmak üzere 30 TL ile 100 TL arasında dekar başına destekleme ödemesi yapılmakta.

Karar, yem bitkisi amacıyla ekilenler hariç, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı olarak kuru şartlarda ekilen arpa, buğday, çavdar, tritikale, yulaf, mercimek ve nohut ürünlerini kapsamaktadır. Destek Ödemeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüklerince ÇKS'ye göre oluşturulan icmaller esas alınarak Ziraat Bankası aracılığıyla yapılmaktadır.

Bu kapsamda Demirci'de 3 Bin 399 kişiye 3.976.022 TL kuraklık Destekleme ödemesi yapılacak olup, destekler TC kimlik numaralarının son hanelerine göre ziraat bankası hesaplarına aktarılmaya başlanmıştır.

Buna Göre;

  • TC Kimlik No :8 olanlara 17 Aralık 2021 tarihi saat 18:00 dan sonra
  • TC Kimlik No: 6 olanlara 25 Aralık 2021 tarihi saat 18:00 dan sonra
  • TC Kimlik No: 4 olanlara 31 Aralık 2021 tarihi saat 01:00 dan sonra
  • TC kimlik no: 2 olanlara 07 Ocak 2022 tarihi saat 18:00 dan sonra
  • TC Kimlik No: 0 olanlara 14 Ocak 2022 tarihi saat 18:00 dan sonra ödeme yapılacak.

DEVLETİMİZ, ÜRETİCİMİZİN VE ÇİFTÇİMİZİN YANINDA

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada" Devletimiz her kesimin yanında olduğu gibi tarımda üretim yapan çiftçimizin ve üreticimizinde yanında" dedi. 

1146

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ