Haberler

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇİFTÇİLERE 24 BİN FİDAN DAĞITILDI

10 Aralık 2021 Cuma

Demirci'de Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım Orman Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında ilçedeki çiftçi ve üreticilere fidan dağıtıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Demirci'deki fidan dağıtım töreni öncesinde Belediye Başkanı Selami Selçuk'u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP Belediye Meclis Üyeleri Nurullah Ertaş ve Hayati İmrenlerli'de yer aldı.

Demirci Ziraat Odası Yaş Meyve Alım merkezinde projesi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesine ait olan çalışma kapsamında temin edilen fidanların dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Törene Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, MHP Demirci İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İslam Köse, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci İlçe Koordinatörü Gökhan Demir, İl ve ilçe protokolü katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Büyükşehir Belediyemiz, İl Tarım Müdürlüğümüz, İlçe Tarım Müdürlüğümüz, Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Vatandaşlarımız salgın şartlarından dolayı tarıma olan desteğini daha da arttırdı. Devletimiz gereken kolaylıkları ve destekleri gösteriyor. Manisa Ovasında ne ekilmesi gerektiğini, neyin ziraatının yapılmasını gerektiğini belirtiyor Tarım ve Orman Bakanlığımız. Bu tavsiyeler doğrultusunda da Büyükşehir Belediyemiz bu fidan dağıtım işine oldukça güç vererek dağıtım yapılacak. Üreticimize fidan desteği için teşekkür ediyorum. Demirci'de bu yıl 4 göletimiz daha faaliyete geçiyor. 2010 yılında ilçemizde hiç göletimiz yoktu. Demirci'de 2 göletimiz hali hazırda hizmet veriyor. 5-6 yıl gibi sürede 15'e yakın göletimiz olacak. Yani gelişmenin şartlarını da hazırlıyoruz. Fidan dağıtımını gerçekleştiren, düşünen projeyi hazırlayan herkese Şehremini olarak şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Demirci'ye Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırım ve hizmetlerle ilgili konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ise " Demirci'de bugün 7 Bin 560 adet Badem fidanı, 3 Bin 870 Ceviz fidanı, 4 Bin 140 adet Zeytin fidanı ve 8 Bin adet de Menengiç fidanını çiftçilerimize dağıtacağız. Toplamda 23 Bin 750 adet fidanı çiftçimize teslim ediyoruz. Menengiç çöğürleri de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa üretilen Antep Fıstığı ile aşılanabilen kuraklığa dayanıklı Menengiç ağaçları ile atıl arazilerin tarıma kazandırılması projesi kapsamında çiftçimize dağıtılacaktır " dedi.

Yüzde 75'i Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilen fidanlar konuşmaların ardından üreticilere dağıtıldı.

Törende Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e verilmek üzere Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya tarafından plaket, Demirci Muhtarlar Dernek Başkanı, Söğütçük Mahalle Muhtarı Mustafa Çiftçi tarafından da Ayyıldız motifli ahşap oyma tablo hediye edildi.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İslam Köse, Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, yapımı devam eden Demirci Tarım Ürünleri Merkezinde incelemelerde bulundular.

Heyet daha sonra 4-6 yaş Kuran Kursu inşaatı ve Demirci Kaymakamı Adem Kaya'yı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, Demirci Kaymakamlığı girişinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve beraberinde Manisa Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarına, Demirci Akıncıları köşesini tanıttı, Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı ve Demirci Akıncılarının verdiği mücadeleleri anlattı.

1093

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ