Haberler

SPORUN BAŞKENTİ DEMİRCİ'DE HEYECAN VE MACERA

5 Aralık 2021 Pazar

Demirci'de kış şartları altında off-road tutkunları  milli mücadele topraklarında bir araya gelerek doyasıya heyecan ve adrenalin yaşadı. 

Demirci Belediyesi ve Demirci Akıncıları Off-Road Kulübünce organize edilen etkinliğe Demirci'nin yanı sıra Gediz, Simav, Sındırgı ve Gördes'ten 40'a yakın 4x4 Off-Road dağ aracı ile 100'e yakın spor sever katıldı. 

Milli Mücadelenin verildiği topraklarda Off-Road heyecanı yaşayan spor severler Akıncılar yolu, hışır mevki ve sarıçayır alanlarında etkinliklerini gerçekleştirdiler. 

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte çamura saplanan araçalar diğer Off-Road araçları tarafından kurtarıldı. 

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, sporcuların araçlarına binerek Off-Road heyecanını yaşadı. 

Demirci Belediyesince, Zafer Kalkınma Ajansına sunulan proje kapsamında Sarıçayı Milli Bilinç Kamp Alanı merkezine kır lokantası ve survivor macera parkuru kurulumuna da başlanacak. 

SPORUN BAŞKENTİ DEMİRCİ

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Demirci'yi sporun başkenti yapacağız demiştik. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her türlü spor, ekstrem spor dallarına göre sarıçayır alanı gayet uygun. Off-Road ve Motorkrosçular ile sürekli görüşüyoruz. Parkur oluşturma için fikir alışverişi yapıyoruz. Etkinliğe katılan Off-Road ekipleri gayet memnun. Gelecek yıl bu organizasyonun daha iyisini yapacağız. Hedefimiz ilçemizi tanıtmak, hemde her türlü sportif organizasyonun yapılabileceği bir şehir haline getirmek"  dedi. 

Simav Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Nuri Kart ise " Off-Road etkinliğimizi Demirci Akıncılarının düşmana karşı mücadele verdiği topraklardayız. Demirci Akıncıları Off-Road kulübünün ve Demirci Belediyesinin misafiriyiz. 40'a yakın Off-Road aracı ve 100 kişi ile etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu etkinliğe ev sahipliği yapan Demirci Belediye Başkanımız Selami Selçuk'ta gelecek yıl kamp Off-Road şeklinde yapılacağı noktasında destek verileceğini söyledi. Demirci manzarası çok güzel. Gelecek yıl tüm Off-Road severleri ve doğa sporları severleri bekliyoruz" dedi.

1495

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ