Haberler

CUMHURİYET KUPASI BÜYÜKLER TENİS TURNUVASI

21 Ekim 2021 Perşembe

Demirci'de düzenlenen " Cumhuriyet Kupası Büyükler hafta sonu Tenis Turnuvası " başladı.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı etkinlikleri kapsamında Türkiye Tenis Federasyonu, Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Akıncıları Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen ulusal tenis turnuvasına 10 ilden 30 sporcu katılıyor.

4 gün sürecek Cumhuriyet Kupası Büyükler hafta sonu tenis turnuvasında 24 erkek, 6 kadın sporcu katılırken, turnuva final müsabakaları ile 24 Ekim Pazar günü tamamlanacak.

Cumhuriyet Kupası Büyükler hafta sonu tenis turnuvası Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Demirci Belediyesi işbirliği ile yapılan Kaymakamlık binası arkasındaki tenis kortlarında yapılıyor.

Demirci daha önce 3 ulusal tenis turnuvasına ev sahipliği yaptı.  

Demirci Kaymakamı Adem Kaya yaptığı açıklamada " Demirci'de Türkiye'nin farklı illerinden gelen 30 sporcuya ev sahipliği yapıyor. Demirci'de ulusal anlamda 4'üncü tenis turnuvasını gerçekleştiriyoruz. Daha önce Türkiye Tenis Federasyonu iş birliği ile Demirci Akıncıları Büyükler Yaz Kupası, Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası, Veteranlar Tenis Turnuvası ve son olarak ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet kupası büyükler hafta sonu tenis turnuvasını gerçekleştiriyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Belediye olarak sportif faaliyetlere tam destek veriyoruz. 4'üncü ulusal tenis turnuvasına ev sahipliği yapıyoruz. Hedefimiz Demirci'yi sporun başkenti yapmak " dedi.

Tenis sporcusu Mete Köseoğlu ise " Tekirdağ Çorlu'dan turnuvaya katılıyorum. 9 yıldır tenis sporu ile ilgileniyorum. Demirci'de doğası ile çok güzel bir şehir. Tenis kortları ve tesisler mükemmel. Hedefim turnuvada kupayı alıp Tekirdağ'a götürmek. İlk maçımı da kazandım. Daha önce birçok İstanbul başta olmak üzere Türkiye şampiyonalarına katıldım " dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu İzmir Bölgesi Baş hakemlerinden Cengiz Oktay " Tesisler çok güzel. Demirci tam bir spor şehri. Turnuvaya İstanbul, İzmir,Adana, Aydın gibi illerden 24 erkek, 6 kadın olmak üzere 30 tenis sporcusu katılıyor. Kaymakamlık ve Belediye'nin destekleri ile muazzam bir organizasyon düzenlenmiş. Hedefimiz her yıl ulusal turnuvaları burada yapmak " dedi.

387

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ