Haberler

DEMİRCİ 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU AÇILDI

14 Ağustos 2021 Cumartesi

Demirci 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonu düzenlenen açılış töreninin ardından hizmet vermeye başladı.

Demirci'de son yıllarda sağlık alanında büyük hizmetler kazanırken, İlçemiz Devlet Hastanesinde de 17 Uzman Doktoru başta İlçemiz olmak üzere, Gördes, Köprübaşı, Simav ve Selendi'den gelen hastalara şifa dağıtmaya devam ediyor.

Bunun yanı sıra İlçemizde kaza ve hastalık ihbarlarına daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla Akıncılar Mahallesine hayırsever Huriye ve Hasan Akdemir tarafından 112 Acil Servis Hizmetleri istasyonu yapıldı.

Mart ayında başlayan 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonu 6 ay gibi bir sürede yapılarak tamamlandı.

112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonunun çevre düzenlemesi de Demirci Belediyesince yapılarak hazır hale getirildi.

14 Ağustos Cumartesi günü düzenlenen açılış törenine Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Uğurcan Şahin, Hayırsever Hasan Akdemir, AK Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar, MHP İlçe Başkanı Ümit Kanyılmaz, Akdemir Ailesi, İlçe Protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Selami Selçuk, Hasan Akdemir amcamız, Allah uzun ömür versin, memleketimizin yetiştirdiği iyi insanlardan birisi. Bizim örnek aldığımız insanlardan birisi. Memleketine hizmet etmek maksadı ile hiç bir fedakarlıktan kaçında. İlçemize güzel bir eser kazandırdı. Demirci'mize güzel eser kazandırdı. Demirci hep kadirşinas insanlar yetiştirdi. Eğitim Fakültemize Özgen İzmiroğlu ve ailesi tarafından gözlemevi ve kütüphane yapıyor. Selami Özpoyraz ve Özpoyraz ailesi tarafından meslek yüksek okulumuza yeni binalar yapılıyor. Devlet millet işbirliği ile ilçemize güzel yatırımlar yapılıyor " dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Dt. Latif Çakmak ise " Demirci 112 Acil Servis İstasyonu Hizmetleri binasını İlçeye kazandırma çalışmalarında hayırsever Hasan Akdemir amcamız ile irtibat kurduk. Selami Selçuk Başkanımıza yer talebinde bulunduk. Kendisine hemen bize burayı tahsis etti. Hızlı çalışmalara başladık. Hayırseverimiz Hasan Akdemir İnşaatı yaptırdı. Belediyemizde çevre düzenlemesini yaptı. Demirci'ye hayırlı olsun "dedi.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya " Protokol aşamasında hayırsever Hasan Akdemir Amcamızı İzmir'de ziyaret ettim. Hoş bir sohbet ettik. Çok güzel bir eser ortaya çıktı. Eserler her daim kalıcıdır. Hasan Akdemir amcamızın ismini anmaya ve her yerde anlatmaya devam edeceğiz. Sayın Belediye Başkanımız çevre düzenlemesini yaptı, diğer kurumlarımızda destek verdi. Hepsine teşekkür ediyorum " dedi.

Hayırsever Hasan Akdemir'in oğlu Rahmi Akdemir ise " Bu eserin yapılmasına destek veren İl Sağlık Müdürlüğüne, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Adem Kaya tarafından Hayırsever Hasan Akdemir'e Teşekkür Belgesi ve Plaket takdim etti.

Belediye Başkanımız Selami Selçuk ise, Hayırsever Hasan Akdemir'e Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerince yapılan tablo ve plaket hediye edildi.

Daha sonra Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Hayırsever Hasan Akdemir ve protokol üyelerince 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun açılış kurdelesi kesildi.

1479

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ