Haberler

YANGIN BÖLGESİNE HALI GÖNDERİLDİ

12 Ağustos 2021 Perşembe

Demirci, Antalya Manavgat'ta meydana gelen orman yangınlarında eşyaları zarar gören ailelere destek için bölgeye halı gönderdi.

Yün halı üretiminde Türkiye'de önemli yerlerden olan Demirci, Antalya'da meydana gelen yangında yaraları sarmak için yangından etkilenen ailelere destek için halı yardımında bulundu.

Demirci Belediyesi öncülüğünde ilçede el halısı ve cami halısı üretimi yapan firmaların desteği ile halı toplandı.

Toplanan yaklaşık değişik ölçülerde Bin metrekare halılar Demirci Belediyesine ait kamyonlara yüklendi.

Bölgeye halının yanı sıra ıslak mendil, bebek bezi, yanmaz ayakkabı, yanmaz eldiven ve el feneri gibi kullanılabilecek malzemeler yüklendi.

2 kamyon yardım malzemesi Demirci Belediyesi ekiplerince Antalya'daki koordinasyon merkezine ulaştırılacak.

MİLLETİMİZ DEVLETİMİZİN ARKASINDA

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Manavgat'ta meydana gelen yangında vatandaşlarımızın evlerinin eşyalarının zarar gördüğünü üzüntü ile öğrendik. Demirci halıcı bir kent. Yanmayan yün halıları ile meşhur. Biz Demirci halılarından göndererek oradaki vatandaşlarımızın bir ihtiyacını karşılamak istedik. Bunu Demircili sanayicilerimize duyurduğumuzda hepside sahiplendiler. Biz bugün 2 kamyon halıyı bölgeye gönderiyoruz. Bunun devamı da gelecek. Millet olmanın bir gereği zor zamanda birbirine sahip çıkmak. Devletimiz güçlü. Milletimizde devletimizin arkasında " dedi.

Demirci'den geçtiğimiz günlerde Muğla'da ki yangın bölgesine 1 kamyon malzeme gönderilmişti. 

945

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ