Haberler

MİLLİ MÜCADELE TOPRAKLARINDA ORYANTİRİNG GENÇLİK KAMPI

5 Temmuz 2021 Pazartesi

Sporun ve sporcunun kenti olmak hedefinde adım adım ilerleyen Demirci'de ulusal kamp etkinliği 5 Temmuz Pazartesi günü başladı.

Demirci Sarıçayır Doğa Sporları ve Milli Bilinç kamp alanında Türkiye'nin farklı il ve illerinden gelen 32 sporcu kamp alanında 6 gün boyunca etkinlikler yapacak.

Kampın açılışına Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, eşi Güzide Selçuk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bilal Yılmaz, kurum amirleri ve gençler katıldı.

Sarıçayır kamp alanında 32 oryantiring sporcusuna Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce kurulan eğitim stantlarında, minyatür halı, kağıt rolyef, ahşap tasarım, resim ve ebru sanatı eğitimleri verilecek.

Oryantiring sporcularına kamp boyunca milli mücadele şehri olan Demirci'nin kurtuluş savaşında düşmana verdiği mücadele ve Demirci Akıncıları anlatılacak.

Açılışta Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü halk oyunları ekiplerince yöresel gösteri sergilendi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı konuşmada " Oryantiring faaliyetinin ilkini gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız faaliyetlerle Demirci'mizin doğasını tanıtmak ve sporun şehri yapmak. Bu organizasyonları en iyi şekilde yapacak, gelecek yıllara daha büyük organizasyonlar yapacağız. Demirci Kaymakamımıza ve tüm kurumlara emekleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya ise " Akıncılar Şehri olarak Demirci'yi sporun merkezi yapmak. Düşmanı yenmek için amansız mücadele veren Demirci Akıncılarını ilçemize gelen gençlere anlatmak. Demirci'nin tertemiz doğasında spor yapmalarını sağlamak, İlçemizi spor turizmine açmak. Projelere ve etkinliklere büyük destek veren Belediye Başkanımız Selami Selçuk'a teşekkür ediyorum "dedi.

Bursa'dan Demirci'ye oryantiring kampı için gelen Ece Su Özgü " Oryantiring sporunda doğa ile iç içe oluyoruz. Oryantiring hem akıl hem de fiziksel olarak güç geliştiren bir spor. Demirci doğası ile çok güzel bir yer. 1.5 yıldır oryantiring sporu yapıyorum. Bulgaristan başta olmak üzere Ilgaz, Erzincan,Afyon ve Gaziantep'te gençlik kamplarına katıldım" dedi.

Oryantiring sporuna 2.5 yıl önce başladığını söyleyen Berkay Kılıç, Güzel bir spor. Birçok şehri gezmeye fırsat buldum. Gezdiğim yerlerin hem tarihini öğreniyor, hem de Oryantiring sporu yapıyoruz. Demirci çok bir kent. Oryantiring sporunda çok özel yerlerden birisi olacak " dedi.

Kastamonu Oryantiring İl Temsilcisi Erdi Aslan ise " 5 - 11 Temmuz'da 6 gün sürecek kamp yapacağız. 32 sporcumuz katılıyor kampımıza. Kamp esnasında oryantiring sporunun yanı sıra, yöredeki el sanatları ile ilgili de  eğitimler verilecek" dedi.

Demirci'de ayrıca 12- 14 Temmuz tarihlerinde Türkiye Oryantiring Şampiyonası düzenlenecek.

1335

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ