Haberler

1 NİSAN'DA ŞAKA OLUR, AMA BU HABER ŞAKA DEĞİL

1 Nisan 2021 Perşembe

Her alanda güzel gelişmelerin yaşandığı Demirci'de geçtiğimiz hafta müjdelenen Fen Lisesi açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi'ni sistemine tanımladı.

Eğitim kenti Demirci yıllardır beklediği Fen Lisesi müjdesine geçtiğimiz hafta kavuştu.

Demirci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, 2021 - 2022 Eğitim Öğretim dönemi itibariyle Fen Lisesi olarak hizmet verecek.

Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi'nin daha önce 9. sınıflarda 90 kontenjanı bulunuyordu. 

2021 LGS sınavının ardından tercih kılavuzunda Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesine kaç öğrenci alınacak Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanacak.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar yaptığı açıklamada " Demirci eğitim öğretimde yeni bir hamle daha yaptı. İlçemiz beklediği Fen Lisesi hizmetine kavuştu. Eğitim Şehri olan Demirci'mizde çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada Demirci'mize Fen Lisesi'nin kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'a çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun" dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise " Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi memleketimize hayırlı olsun. Demirci'mize her alanda olduğu gibi eğitimde de son yıllarda büyük hizmet ve yatırımlar kazandırdık. Eğitim Fakültemize  hayırsever Özgen İzmiroğlu tarafından gözlemevi yapılırken, yine hayırsever Selami Özpoyraz tarafından da ilçemize Meslek Yüksek okulu binası yapılıyor. Eğitimde Demirci gelişmeye ve büyümeye devam ederken, geçtiğimiz hafta İlçemize Fen Lisesi açılacağını müjdelemiştik. Bu hafta bakanlığın sayfasında Demirci Necip Fazıl Kısakürek Fen Lisesi olarak açıklandı. Hemşerimiz Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'a memleketimiz adına çok teşekkür ediyorum "dedi.

2724

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ