Haberler

KORONAVİRÜS'E KARŞI AŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

26 Mart 2021 Cuma

Tüm Dünya ve Türkiye Kovid-19 salgını ile mücadelesini sürdürürken, hastalığa karşı aşılama çalışmaları da devam ediyor.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Demirci'de de CoronaVac aşısı 14 Ocak 2021 tarihi itibariyle hastaneler ve sağlık ocaklarında uygulanmaya başlandı.

Demirci'de 14 Ocak tarihinden bu yana 6 Bin 778 kişiye 1. doz Kovid-19 aşısı uygulandı.

1. doz aşılamanın ardından 28 günlük süreci tamamlayan 4 Bin 572 kişiye de 2. doz aşıları uygulandı.

Diğer yandan tüm Türkiye'de olduğu gibi İlçemiz genelinde de öğretmenlere CoronaVac aşısı yapılmaya devam ediliyor.

DEMİRCİ AŞI ÇALIŞMALARINDA 1. SIRADA

Kovid-19 salgınına karşı aşılama çalışmalarını titizlikle sürdüren İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Hekimleri ve Devlet Hastanesi gerek sağlık kurumlarında gerekse de vatandaşların evlerinde aşı çalışmalarını sürdürüyor.

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında Merkez ve Kırsal Mahalleler de bulunan Aile Hekimleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Sağlık Personelleri ilçe merkezinden kırsal mahallelerdeki vatandaşlarımıza aşılarını evlerinde yapmaya da devam ediyor.

Demirci Kovid-19 salgınına karşı 17 ilçe ve il merkezi arasında aşı çalışmalarında % 79'luk oranla Birinci sırada çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşlar aşı olmak için 182 veya MHRS uygulaması üzerinden istedikleri hastane veya sağlık ocağından randevularını alarak aşılarını yaptırabiliyorlar.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Pfizer/BioNTech aşısının genel kullanım için öngörülen ilk dozlarının Türkiye'ye ulaştığını bildirdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Koca, geçen hafta BioNTech aşısından 5 bin 800 dozu test edilmek üzere teslim aldıklarını belirterek "Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez BioNTech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak" dedi.

Aşı randevusu almak için bağlantı adresine tıklayınız ; https://www.mhrs.gov.tr/vatandas/#/

1064

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ