Haberler

DEMİRCİ'MİZE HAYIRLI OLSUN, ÇALIŞMALAR BAŞLADI

23 Ocak 2021 Cumartesi

Demirci'de her alanda yatırım ve hizmetler sürerken, gençlerimizin daha donanımlı yerlerde spor yapabilmeleri içinde yeni yatırımlar yapılmaya devam ediliyor.

Demirci Turgut Özal Kapalı Spor Salonu  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 10 Aralık 2020 tarihinde yapılan ihalenin ardından ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapılarak çalışmalara başlandı.

1 Milyon 59 Bin 990 Lira değerinde yatırım olan Turgut Özal Kapalı Spor salonu yenileme çalışmaları kapsamında sil baştan yenilenerek, gençlerimiz için pırıl pırıl bir salon kazanacak.

Turgut Özal kapalı spor salonunda çalışmalar kapsamında  salonun zemini değişirken, ısıtma sistemi tamamen değiştirilerek doğalgazlı radyan ısıtma sistemi kurulacak.  Toprak altı 10 tonluk depolama tankı ile yakıt depolanacak ilçemize doğalgazın gelmesiyle merkez hatta bağlanacak . Mevcut ısıtma  kazanları ve radyatörleri değiştirilecek. Soyunma odaları tuvaletler duşluklar yenilenecek. Salonun ve iç dış aydınlatmaları led aydınlatmalara dönüştürülecek. Kapalı Spor Salonunun dış cephesindeki bozulmalar ve boyama çalışmaları ile güzel bir görünüme kavuşacak. Soyunma odalarının üzerindeki teras alanı kapatılarak kapalı mekan oluşturulacak.

Yapılacak bakım onarım çalışmaları 180 gün içinde tamamlanarak, Temmuz ayında yeniden Demircili gençlerin hizmetinde olacak.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz yaptığı açıklamada " Demirci'miz spor yatırımları ile güzel bir dönemi yaşıyor. İlçemizin sportif anlamda gelişmesi için sahalarımız, spor salonlarımız yenileniyor. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak yapılan çalışmaları yakından takip ederken, bir yandan da gençlik merkezimizde düzenlemelerde sona geliyoruz. Demircili gençlerimizi ve öğrencilerimizi sahalarımızda, spor salonlarımızda ve gençlik merkezimizde ağırlayacağımız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu kapsamda ilçemize spor yatırımlarını kazandıran başta Gençlik ve Spor Bakanımız M. Muharrem Kasapoğlu'na, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk'e, Demirci Kaymakamımız Adem Kaya'ya ve Belediye Başkanımız Selami Selçuk'a şahsım ve kurumumuz adına teşekkür ediyorum " dedi.

İLÇEMİZDE SPOR YATIRIMLARI TAM GAZ

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada " Demirci'de gençlerimiz ve vatandaşlarımız için yeni saha yatırımları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yenileme çalışmaları tamamlanan Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı Stadımız, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tenis kortları, okullarımıza yapılan sahalar ve kırsal mahallelerimize yapılan halı saha yatırımların ardından, Turgut Özal kapalı spor salonumuzda yenileniyor. Gençlerimizin tam donanımlı saha ve salonlarda spor yapabilmeleri için ilçemizde yatırımlar devam edecek. Memleketimize ve gençlerimize hayırlı olsun. Kapalı Spor s salonumuzun tamamlanmasının ardından daha sonra Turgut Özal Çim Sahası üzerine sporcu fabrikası yapılması hususunda planlanan proje çalışmalarına başlanacak" dedi.

1851

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ