Haberler

İLÇEMİZDE YAŞLILARIMIZA AŞI YAPILMAYA BAŞLANDI.

20 Ocak 2021 Çarşamba

Tüm Dünya ve Türkiye Kovid-19 salgını ile mücadelesini sürdürürken, hastalığa karşı aşılama çalışmaları da hızla sürüyor.

Demirci'de 14 Ocak Perşembe günü Sağlık çalışanlarımızdan başlayan aşılama çalışmaları 18 Ocak Pazartesi günü tamamlandı.

Demirci Devlet Hastanesinde 175 sağlık çalışanı, İlçe Sağlık Müdürlüğünde 75 sağlık çalışanı olmak üzere ilçemizde 250 sağlık çalışanımızın aşılaması tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunca belirlenen aşılama takvimi çerçevesinde 90 yaş ve üzeri 300 vatandaşımızın aşılamasına da 20 Ocak 2021 tarihi itibariyle başlandı.

Sağlık Bakanlığınca İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki 90 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan aşılamaları 1 doktor ve 1 sağlık çalışanı aşılarını evlerinde yapıyorlar.

Aşılama çalışmalarında 90 yaş ve üzeri vatandaşların tamamlanması ile birlikte önümüzdeki haftalarında 65 ve 85 yaş arasındaki vatandaşlarımızın da aşılama çalışmalarına geçileceği öğrenildi.

1341

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ