Haberler

DEMİRCİ SABANCI ÖĞRETMENEVİ SİL BAŞTAN YENİLENİYOR

19 Ocak 2021 Salı

Mülkiyeti Sabancı Vakfı'na ait olan Demirci Sabancı Öğretmenevi binasının otel, lokal ve restaurant bölümleri Sabancı Vakfı'nın destekleri ile tadilat ve yenileme çalışmalarına başlandı.

800 metrekare alana yemekhanesi, oteli, lokali ile yıllardır kamu kurumlarına ve vatandaşlara hizmet sunan Sabancı Öğretmenevinde kapsamlı tamirat ve tadilat çalışmaları çerçevesinde binanın alt katından başlayarak odaların bulunduğu bölüme kadar tüm alanlarda yenilemeler yapılacak.

Yaklaşık 4 ay sürmesi planlanan restorasyon çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Demirci Sabancı Öğretmenevi tam teşekkül yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Yapılan tadilat ve yenileme çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Öğretmenevi Müdürü Mustafa Kaya: 1992 yılından bu yana Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı caddesi üzerindeki binasında faaliyette olan kurumumuz gerek öğretmen ve devlet memurları, gerekse sivil vatandaşlarımıza samimiyetle ve devlet ciddiyeti ile hizmet etmektedir. Temizlik ve hijyen konusundaki titizliği, otel ve lokal bölümlerindeki sessiz ve muntazam hizmeti ile Demirci misafirperverliğinin örnek kurumu niteliğindedir. Özellikle pandemi döneminde sağlık personelimize ücretsiz hizmet verdik. Hala da filyasyon ekiplerine hizmet vermeye devam etmekteyiz. Tüm bu hizmetlerimizi hayır sahibi Sabancı Vakfına anlattığımızda ciddiyetle konuya eğilip incelediler. Daha iyi, daha temiz ve daha konforlu hizmet verebilmemiz için geniş bir bütçe ayırarak tadilat işlemlerimize başlandı. Mayıs ayından sonra da çatı ile ilgili yeni proje yapılarak yine Sabancı Vakfı destekleriyle çatımızı yenileyeceğiz" dedi.

1255

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ