Haberler

YABAN HAYATI İÇİN DOĞAYA YİYECEK BIRAKILDI

17 Ocak 2021 Pazar

Demirci kar yağışı nedeniyle dağlarda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yem ve yiyecek bırakıldı.

Demirci'de Cuma sabahından bu yana kar yağışı etkisini gösterirken, kar yağışı ile birlikte sıcaklıklarında hissedilir derecede düştü. 

Demirci Belediyesi ekiplerince 1470 rakımlı Akçkertik, Başalan ve Kocayayla mevkinlerine yaban hayvanlarının aç kalmaması ekmek, et, mama ve kuşlar için yem bırakıldı.

İlçe merkezinde sıcaklıkların eksi 5 dereceye inerken, dağlarda sıcaklıklar fırtınanında etkisi ile eksi 10 derecelere ulaştığı görüldü. 

Demirci Belediyesi ekipleri ayrıca ilçe merkezinde de sokak hayvanlarının aç kalmaması için 30 ayrı noktaya yem bıraktı. 

Diğer yandan belediye ekipleri ilçe merkezinde, karayolları ekipleri de Demirci - Simav karayolunda araklıklarla yol tuzlama çalışması yaparak yolların buz tutmaması için çalışıyor. 

Belediye Başkanı Selami Selçuk, yaptığı konuşmada, "Geçtiğimiz günlerde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Dağda yaşayan hayvanlarımız bu kış mevsiminde yiyecek bulmakta elbette zorlanıyorlar. Demirci Belediyesi olarak et, ekmek ve yem gibi yiyecekleri yaban hayatına destek için doğaya bıraktık. Ekiplerimiz kış mevsimi boyunca belirli aralıklara doğaya yiyecek bırakmaya devam edecek." diye konuştu.

831

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ