Haberler

BİN 870 DEKAR ARAZİ SUYLA BULUŞACAK

14 Kasım 2020 Cumartesi

Demirci'nin sulu tarımla kalkınması amacıyla ilçede sulama barajı ve gölet yatırımları hız kesmeden devam ediyor. 

Demirci'de 2018 yılında Ayvaalan Sulama Barajı ve 2019 yılında da Kılavuzlar Sulama Barajı üreticinin hizmetine sunulmuştu. 

Sulama barajı ve gölet yatırımları kapsamında Demirci Durhasan Barajı, Hemşerimiz Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Ak Parti Manisa Milletvekillerimizin desteği ile yeniden ihalesi yapılarak hizmete başladı. 

34 metre yüksekliğinde olan Durhasan Sulama barajı, 833 Bin metreküp su depolanacak ve Bin 870 dekar arazi suyla buluşturacak. 

Durhasan Sulama Barajında yüklenici inşaat firması hızla çalışmalara başlayarak 4 tane paletli ekskavatör, 6 kamyon ve  2 kepçe ile barajın yapımını sürdürüyor.

Hava şartlarının müsaade ettiği süre içerisinde Durhasan Sulama Barajı 2021 yılı Mayıs ayına kadar tamamlanarak su tutması ve üreticinin yararlanması hedefleniyor. 

2021 YILI SONUNA KADAR 4 BARAJIMIZIN DAHA HİZMETE SUNULMASI HEDEFLENİYOR

Demirci'nin sulu tarımla kalkınacağını söyleyen Belediye Başkanı Selami Selçuk, Durhasan Sulama barajında çalışmalar hızlandı. Diğer yandan Kuzuköy, Sayık ve Güveli Sulama Barajlarımızda da çalışmalar devam ediyor. Halkımıza ve üreticimize verdiğimiz tüm sözlerin takipçiyiz. Ayvaalan ve Kılavuzlar Sulama Barajlarımız üreticilerimizin hizmetinde. Modern sulama sistemi arazileri suyla buluşan üreticilerimizin üretim yaparak ülke ekonomimize katkı sağlıyorlar. 2021 Mayıs ayına kadar Durhasan Sulama Barajı tamamlanıp hizmete sunulması hedeflenirken, 2021 yılı sonuna kadar Sayık, Kuzuköy ve Güveli Sulama barajları yapılarak üreticimizin hizmetine sunulması hedefleniyor. Bu noktada bizlere her daim desteklerini esirgemeyen Hemşerimiz Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'a ve Ak Parti Manisa Milletvekillerimize ilçem adına çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Başkan Selami Selçuk, Durhasan Sulama Barajının tamamlanmasının ardından Alaağaç Sulama Barajında da çalışmaların hız kazanacağını söylerken, Demirci'ye söz verdikleri sulama barajı ve gölet yatırımlarının tamamamının yapılacağını ve her bir yatırımı yakından takip ettiklerini söyledi. 

1140

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ