Haberler

DEMİRCİLİ 49 YILLIK NALBANT, MANİSA'DA YILIN AHİSİ SEÇİLDİ

14 Eylül 2020 Pazartesi

Manisa’da 33. Ahilik Haftası sebebiyle düzenlenen  kutlama programında Demircili 49 yıllık nalbant ustası Sabit Çoban, Manisa'da 2020 yılının Ahisi seçildi.

Manisa Cumhuriyet Meydanında  33. Ahilik haftası dolayısı ile tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter bir konuşma yaptı.

Törende, yılın ustası, kalfası ve çırağı seçilen esnaflara beratlarının verilmesinin ardından yılın ahisi seçilen Demircili hemşerimiz Sabit Çoban’a Ahi Beratını ve Şeddini, Vali Yaşar Karadeniz ve MESOB Başkanı Hasan Geriter birlikte verdi.

Demirci Madeni Eşya Sanayi Odasına kayıtlı olan ve 49 yıldır nalbantlık işiyle uğraşan Sabit Çoban (74) yılın ahisi seçilirken, yılın kalfası Manisa Berberler ve Kuaförler Odasına bağlı 14 yıldır erkek berberi olan Uğur Güler, yılın çırağı Turgutlu Berberler Odasına bağlı 3 yıldır kadın kuaförü olarak çalışan Hilal Akbaş oldu.

USTAMIZI TEBRİK EDİYORUM

Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı açıklamada" Sanatın ve Sanatkarın ilçesi olan Demirci'mizde ustalarımız ve sanatkarlarımız titizlikle mesleklerini sürdürüyorlar. 33. Ahilik haftasını kutluyoruz. Manisa'da Valiliğimiz tarafından Ahilik haftası programı düzenlendi. Törende Demircili Nalbant ustamız Sabit Çoban, yılın ahisi olarak seçildi. Manisa Valimiz Yaşar Karadeniz'e ve Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter'e teşekkür ediyorum. Sanatkarımız, Ustamız, Yılı Ahisi Sabit Çoban'ı  ve Demirci ilçesinde Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası da tebrik ediyorum "dedi.

1238

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ