Haberler

AK PARTİ 7. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

12 Eylül 2020 Cumartesi

AK Parti Demirci İlçe Başkanlığı 7. olağan kongresi gerçekleşirken, mevcut başkan Mehmet Acar yeniden İlçe Başkanlığına seçildi.

12 Eylül 2020 Cumartesi günü Demirci Belediyesi Akıncılar Düğün Salonunda gerçekleşen kongreye AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, çevre ilçelerin AK Parti İlçe Başkanları, muhtarlar ve delegeler katıldı.

Kongrede divan başkanlığını AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Musa Özdemir yaptı.

Kongrede ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı - AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AK Parti'nin kısa tanıtım filmi katılımcılara sunuldu.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar " Demokrasiye, Ülkemize ve Milletimize hizmet için kurulan partimizin ve AK davamıza gönül vermiş yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kutlu görevi layık görülmem beni gururlandırdı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yolundan ülkemizi 2023 ve 2053 hedeflerine ulaştırmak durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Kongremize katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Selami Selçuk ise yaptığı konuşmada " Partimizin 7. olağan kongresini gerçekleştiriyoruz. Türkiye AK PARTİ ile 2001 yılında başladığı kalkınma hamlesini milletimizin desteği ile 19 yıl da zirveye taşıma gayretinde. Belediyeler olarak halkımıza hizmeti en iyi şekilde ulaştırmaktır. Teşkilatlarının görevi partinin birlik ve beraberliğini en iyi şekilde sağlamak olmalıdır. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin kalkınma hamlesini sürdürmek gerekir. Dünya olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Türkiye yoluna güçlü bir şekilde ilerlemesi birlik ve beraberlik için olmamız gerekiyor. Cumhur İttifakı'na desteği arttırarak gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmak için çalışacağız. Kongremiz hayırlı olsun " dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı ise" Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.  AK parti olarak Türkiye'ye büyük hizmetler kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Geçtiğimiz yerel seçimlerde sloganımız " Gönül Belediyeciliği " hamd olsun bu noktada halkımıza yakın bir belediyecilik çalışmaları yapıyoruz. Teşkilatlarımız içinde " Gönül Seferberliği " çalışması başlattık. Bu anlamda gönüllere dokunmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum "dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise " Türkiye'nin gelişmesi ve büyümesi adına her alanda hükümetimiz büyük yatırımlara imza atıyor. Eğitimden sağlığa, savunma sanayisine kadar Türkiye şaha kalkmış durumda. Türkiye, mazlumların umudu olmaya devam edecek. Bu dünyanın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye ihtiyacı var. Bunun içinde Cumhur İttifakı'na desteği arttırmamız gerekiyor. Bir mikrop Dünyayı kasıp kavururken, ülkemiz ve hükümetimiz hiç bir vatandaşımızı mağdur etmedi. Sağlıkta dünyaya örnek olduk. Unutmayalım dünkü sağlık sisteminde hastaneye kapıdan girip pencereden kaçan dönemleri bitirdik, şimdi 5 yıldızlı otel konforunda hastanelerde vatandaşımıza şifa olması sağlanıyor. Cumhur İttifakı'na ve Cumhurbaşkanımıza hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen, Türkiye'nin gelişmesini ve büyümesini isteyen MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından kongrede oy kullanma işlemine geçildi.

281 delegenin oyunu alarak yeniden AK Parti İlçe Başkanı seçilen Mehmet Acar'ın yönetim kurulunda ise , Ahmet Altyınay, Ayşe Karagül, Hüseyin Çakmak, Kenan Karaman, Mehmet Ali Yorulmaz, Mehmet Çetin, Mehmet Paşa, Metin Gürsan, Mevlüt Önder, Nazlım Demirel, Ömer Korkmaz, Özgül Gülbay, Rıza Yeşiltaş ve Şaban Dede yer aldı.

AK Parti Demirci İlçe kongresi Kovid-19 salgınına karşı maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. 

1690

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ