Haberler

DEMİRCİ'DE ANTEP FISTIĞINDA HASAT DÖNEMİ

11 Eylül 2020 Cuma

Demirci ilçesinde yapılan Antep fıstığı hasadı aralıksız devam ederken, Demirci Kaymakamı Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk antep fıstığı hasadına katıldı.

Demirci kiraz, hünnap, badem, ceviz ve zeytin üretiminin ardından çiftçiler Antep fıstığına da yönelerek gelirlerini arttırıyor.

Demirci ilçe merkezinin yanı sıra İmrenler, Çardaklı, İsmailler, Sevinçler, Yarbasan, Kayaköy ve Küpeler mahalleleri başta olmak üzere 20'ye yakın kırsal mahallede Antep fıstığı üretimi yapılıyor.

Yörede ağustos ayı sonlarında başlayan Antep fıstığı hasadı eylül ayının ortalarına kadar devam ediyor.

Kaymakam Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk, İmrenler mahallesinde Antep fıstığı üretimi İsmail Sönmez'in arazisinde fıstık topladılar.

Çiftçilere bereketli bir sezon dileyen Belediye Başkanı Selami Selçuk " Demirci kiraz, badem, ceviz, hünnap ve zeytinden sonra özellikle alternatif olarak Antep fıstığı üretiminde de çok önemli noktalara geldi.  Antep fıstıkları menengiçlere aşılandıktan 4 yıl sonra ürün vermeye başlıyor. Demirci tarım ürünlerinin üretiminde son yıllarda önemli mesafeler kat ediyor" dedi.

Son yıllarda ilçe halkının Antep fıstığı üretimine ilgi gösterdiğini aktaran Kaymakam Adem Kaya, "Antep fıstığı  ilçe ekonomisine katkı sağlayacak. Demirci ilçemizin gelir kaynakları son yıllarda tarıma doğru yükselişler var. Zeytin, ceviz, badem ve antep fıstığı, onun için vatandaşlarımız farklı ürünlere yöneliyor. Bunlardan bir tanesi de Antep fıstığı. Görüyorum ki bu ürünün üretimi de gün geçtikçe ilçede artmış.” diye konuştu.

Kaymakam Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk'un fıstık hasadına, İlçe Jandarma Komutanı Uğurcan Şahin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İslam Köse, Orman İşletme Müdür Vekili Tayfun Doğan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, Belediye Meclis Üyeleri Nurullah Ertaş, Hayati İmrenlerli ve Nurullah Akgün de eşlik etti.

674

Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ