Haberler

DEMİRCİ'NİN NEFİS KİRAZI, DONDURMA OLDU

23 Haziran 2020 Salı

Türkiye'nin önde gelen kiraz üretim merkezlerinden Demirci'de ürünün katma değerini artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında kirazlı dondurma üretildi.

Sağlığa faydasının yanı sıra, Demirci'den birçok Avrupa ülkesine ihraç edilen Demirci kirazı yılda 12 Bin ton üretiliyor. Üretilen kirazların 7 Bin tondan fazlası yurt dışına ihraç ediliyor.

Demirci çereşe meydanında yaklaşık 10 yıldır dondurma ve tatlı üzerine işyeri çalıştıran 51 yaşındaki Nurettin Aymergen, geçen yıl ilçenin şifalı ürünü olan hünnap meyvesinin dondurmasını üretmişti.

Usta Aymergen bu kez de kirazlı dondurma üreterek müşterilerine farklı bir lezzet sunmanın yanı sıra, ilçenin ürününün tanıtımına da destek veriyor.

Kirazları saplarından ayıran Nurettin Aymergen, çekirdeklerini de çıkardıktan sonra sütün yer aldığı dondurma makinesinin içine atarak yaklaşık 2 saat süren kıvam verme işleminin ardından satışa sunuyor.

Usta Nurettin Aymergen yaptığı açıklamada " 12 yaşımdan bu yana dondurma ve tatlıcılık yapıyorum. 40 yıldır bu mesleğin içindeyim. 10 yıldır da Demirci'deyim. Geçen yıl Demirci'mizin şifalı ürünü hünnapından dondurma yaptık. Müşterilerimizin yoğun talep aldık. Bu yılda yine Demirci'nin dünyaya ihraç edilen kirazından dondurma yapalım istedik. Demirci kirazı kırsalda yetişmesinden dolayı, havası ve suyundan dayanıklı ve dondurma kıvamında lezzeti tam olarak alabiliyorsunuz. Kendi bahçemde yetiştirdiğim ürünlerin yanı sıra üreticilerden de alarak Demirci Kirazının dondurmasını herkese tattırma gayretindeyim" dedi.

LEZZETİ İNANILMAZ, MUTLAKA TATMALISINIZ

Müşterilerden Bahadır Bilgin" İnanılmaz güzel olmuş, Demirci'mizin de kirazı meşhurdur. Daha öncede hünnaplı dondurmayı tatmıştık. Mükemmel bir lezzet olmuş kirazlı dondurma. Herkesin bu lezzeti tatması gerek " dedi.

2221

Yorum Ekle


Tüm Haberler

DEMİRCİ BELEDİYESİ HİSAR KAPLICALARI TERMAL TESİS VE APART OTELLERİ

Demirci Belediyesi Termal Tesislerinde Kısmi zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanımız ve daimi sağlık personelimiz bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ